Rodziła, a partner nie przestawał narzekać. "Zasługujesz na kogoś lepszego"

Poród jest niezapomnianym wydarzeniem w życiu każdej mamy. Nikt, kto tego nie przeżył, nie zrozumie, jakie emocje mu towarzyszą. Tym bardziej irytujące mogą wydawać się komentarze osób, które odwiedzają kobietę z nowo narodzonym dzieckiem. A czasem niestosowne słowa mogą paść z ust partnera... i to jeszcze w czasie porodu.

Więcej historii mam przeczytasz na Gazeta.pl.

Georgia Devereux z Australii opublikowała na swoim profilu na TikToku nagranie, w którym zdradziła, jakie słowa usłyszała po porodzie od swojego partnera. Jego postawa wywołała dyskusję w komentarzach. Niektóre kobiety stwierdziły, że byłyby wściekłe, gdyby ich druga połowa zachowała się w ten sposób. Inne pomyślały, że mężczyzna starał się rozładować napięcie i podszedł do porodu z humorem. 

Zobacz wideo Fotografuje porody. Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem

Nie mogła uwierzyć, co usłyszała od chłopaka w czasie porodu

Nagranie Georgii obejrzało ponad milion osób. Kobieta niedawno trafiła na porodówkę, gdzie przyszedł na świat jej synek. W czasie porodu towarzyszył jej mąż. Obecność mężczyzny w tak emocjonalnej chwili może być wsparciem, ale też nie jest to łatwe dla obojga partnerów. Po pierwsze osoba, która nie przechodzi przez poród, nie potrafi zrozumieć, co czuje wydająca dziecko na świat kobieta. Po drugie czasem warto po prostu milczeć niż powiedzieć coś, co dodatkowo zdenerwuje przyszłą mamę. 

Zaszła w ciążę, gdy miała 16 latPierwsze dziecko urodziła, kiedy miała 16 lat. Potem trafiła na porodówkę jeszcze 9 razy

Kiedy Georgia powiedziała mężczyźnie, że nie czuje swoich nóg - ten zaczął narzekać na to, jak niewygodnie było mu w toalecie. Zażartował także, że chciałby się teraz wykąpać. Rodząca kobieta powiedziała na to, że następnym razem to on będzie rodził. Po tym, jak chłopiec był już na świecie, dumny mężczyzna powiedział z entuzjazmem:

Kochanie, zrobiliśmy to!

Wtedy Georgia poprawiła go: "Nie, ja to zrobiłam". Ponadto jej partner zauważył, że dziecko jest niewiarygodnie ciężkie. Mama, która nosiła je w swoim ciele przez dziewięć miesięcy, doskonale o tym wiedziała. Mężczyzna narzekał też, że nie mógł w nocy spać - chociaż na zdjęciach z dzieckiem widać, jak błogo drzemie. 

Internautki nie kryły rozczarowania jego postawą. Niektóre zasugerowały nawet australijskiej mamie, że zasługuje na kogoś lepszego.

Nie wiem, czy zaproszę swojego na kolejny poród
On w ogóle nie ma empatii!
Czasem zastanawiam się, skąd się biorą ci mężczyźni

- pisały.

Georgia wyjaśniła, że mimo wszystko obecność partnera u boku była dla niej ogromnym wsparciem i jego uwagi sprawiły, że mniej stresowała się samym porodem.

Przez cały czas się śmiałam

- dodała.

Magdalena StępieńMagda Stępień czeka na termin operacji syna. Nowotwór u Oliwiera jest "nietypowy"

Więcej o: