Do kiedy nauczyciele muszą wystawić oceny 2022? Zostało mało czasu na poprawę stopni. Liczy się każdy dzień

Do kiedy nauczyciele musza wystawić oceny 2022? Pytają uczniowie, którzy liczą jeszcze na poprawę niektórych stopni i podciągnięcie wyników. Tak naprawdę zostało mało czasu na poprawę stopni - raptem kilka dni, ponieważ już w połowie czerwca wszystkie końcowe oceny powinny znaleźć się w dzienniku, tuż przed zwołaniem Rady Pedagogicznej.

Do kiedy nauczyciele muszą wystawić oceny 2022? Co prawda zakończenie roku szkolnego jest dopiero pod koniec czerwca - to nie warto czekać do ostatniego dnia. Na poprawę stopni zostało raptem kilka dni, bo już w połowie czerwca, wszystkie oceny końcowe powinny znaleźć się w dzienniku. To ostatni dzwonek na podciągnięcie średniej i walkę o świadectwo z czerwonym paskiem.

Zobacz wideo Karolina Pisarek wybrała się na wakacje z narzeczonym i popularnymi influencerami. Pokazała apartament prezydencki

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Do kiedy nauczyciele muszą wystawić oceny 2022?

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego 2021/2022 będzie miało miejsce już niedługo. Ostatni dzwonek szkolny wybrzmi 24 czerwca - nauczyciele pogratulują wyników wszystkim uczniom, uroczyście wręczą świadectwa, dyplomy i nagrody. Dzień później rozpoczną się wymarzone wakacje. Dwa miesiące odpoczynku, na które tak długo czekali wszyscy uczniowie.

Jednak zanim to nastąpi - należy podsumować dotychczasową pracę i wystawić oceny. Dlatego nie warto czekać na ostatni dzwonek i już teraz zewrzeć szyki w ostatni bój. Zostało naprawdę mało czasu na poprawę stopni. Niestety nie ma jednego terminu dla szkół odnośnie wystawienia ocen. W każdej placówce wyznacza go dyrektor w porozumieniu z nauczycielami. Data jest uzależniona przede wszystkim od terminu końcoworocznej rady klasyfikacyjnej. Z reguły odbywa się ona mniej więcej w połowie czerwca (w większości szkół jeszcze przed Bożym Ciałem), a więc ostateczne oceny powinny pojawić się w dzienniku kilka dni wcześniej.

Nie tylko średnia liczy się do świadectwa z wyróżnieniem. O czym jeszcze trzeba pamiętać?

W gonitwie o jak najlepsze oceny należy jeszcze pamiętać o jednej ważnej kwestii. Otóż ci uczniowie, którzy walczą o świadectwo z paskiem powinni zatroszczyć się jeszcze o oceną z zachowania. Aby otrzymać wymarzony "czerwony pasek", średnia arytmetyczna ocen musi wynosić minimuim 4,75. Na świadectwo z wyróżnieniem wpływ ma również zachowanie. Promocję do następnej klasy lub świadectwo ukończenia szkoły z czerwonym paskiem mogą otrzymać tylko ci uczniowie, którzy otrzymali z zachowania ocenę bardzo dobrą lub wzorową.

Więcej o: