Wymieniła 15 powodów, dla których nie chce mieć dzieci. Wśród nich obwisłe piersi i zmienianie pieluch

Australijka wszystko bardzo rzeczowo wyjaśniła i uargumentowała. Jednocześnie zapewniła, że lubi dzieci i dobrze odnajduje się w roli cioci, chętnie zaopiekuje się przez jakiś czas maluchami. "Przynajmniej mogę je oddać" - zaznaczyła.

Więcej tematów związanych z macierzyństwem na stronie Gazeta.pl

21-letnia Maria Angelopoulos z Australii jest aktywną użytkowniczką TikToka, gdzie funkcjonuje jako m.a.r.i.aaaaaaaa. Kobieta zamieściła niedawno kontrowersyjne nagranie, w którym bez ogródek powiedziała, dlaczego nie chce mieć dzieci. "Lubię dzieci, ale nie chcę mieć swoich" - zapewnia.

Kobieta zdradziła, dlaczego nie chce mieć dzieci

Maria wymieniła 15 powodów, dla których nie zamierza mieć dzieci. Jako pierwszy wymieniła ten, że... po prostu nie chce ich mieć. Dodała, że nie chce być w ciąży, bo nie chce, żeby urósł jej brzuch, zmieniło się ciało. Poza tym wyznała, że boi się, że nie polubiłaby swoich dzieci. Następnie zauważyła, że świat jest złym miejscem:

Bardzo prawdopodobne, że za 25 lat zostaniemy bez jedzenia. Czy chcę się wtedy martwić o siebie i dziecko? Nie.

- zapewniła. Dodała taż, że nie chce mieć obwisłych piersi, ani przechodzić przez poród, w trakcie którego zdarza się, ze kobieta umiera. Maria dodała, że gdy była młodsza uważała, że będzie mieć dzieci, żeby mieć to za sobą:

Czy tak brzmi ktoś, kto powinien mieć dzieci? 

- spytała. 

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Nie chce zmieniać pieluch, ponosić kosztów i brać na siebie odpowiedzialności

Kolejne powody, dla których Maria nie zamierza rodzić dzieci, to niechęć do zmieniania pieluch, fakt, że wychowywanie dzieci kosztuje majątek i konieczność wzięcia na siebie odpowiedzialności za drugiego człowieka. 

Mocno wierzę, że wychowanie dziecka wymaga całej wioski, więc uwielbiam rolę cioci. Jeśli potrzebujesz kogoś do opieki nad dzieckiem, zrobię to. Jeśli chcesz wziąć prysznic i spędzić pięć minut w samotności, zaopiekuję się twoim dzieckiem

- zapewnia. 

Ale przynajmniej mogę je oddać. Jako matka przez cały czas ponosisz pełną odpowiedzialność za dziecko, ja nie chcę tej odpowiedzialności

- dodaje.

Więcej o: