Rodzice ruszyli po świadczenie żłobkowe. Wiadomo, ile osób dostało już 400 zł na dziecko

Od początku kwietnia rodzice mogli składać wnioski o dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poinformowało, że świadczenie przyznano już 74,6 tys. dzieci.

Więcej wiadomości na temat świadczeń przeczytasz na Gazeta.pl.

Świadczenie żłobkowe, czyli dofinansowanie na pobyt dziecka żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna, przysługuje rodzicom, którzy nie kwalifikują się do skorzystania z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. Zgodnie z zapowiedzią ministerki Marleny Maląg, rozwiązanie weszło w życie od 1 kwietnia. Do tej pory rodzice i opiekunowie złożyli wnioski o pieniądze dla 110 tys. dzieci

Zobacz wideo

Wiadomo, ile osób dostało już 400 zł na dziecko

Świadczenie żłobkowe wynosi maksymalnie 400 zł. To, ile pieniędzy otrzymają rodzice, zależne jest od wysokości opłat za pobyt dziecka w instytucji. 

Przykładowo, jeżeli miesięczna opłata za żłobek to 350 zł, to dofinansowanie również wyniesie 350 zł. Jeżeli rodzic płaci 700 zł, to dofinansowanie wyniesie 400 zł. Chodzi o to, by rodzice finalnie płacili mniej. Pieniądze będą przekazywane bezpośrednio instytucji opieki, nie rodzicom

- tłumaczyła ministerka rodziny i polityki społecznej.

Program Rodzina 500 plus (zdjęcie ilustracyjne)700 plus zamiast 500 plus. PiS zapowiada znaczną podwyżkę

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej poinformowało, że do tej pory przyznano dofinansowanie na  74,6 tys. dzieci. Dodano, że do podmiotów prowadzących placówki trafiło w sumie 92,1 mln zł. Te środki zostaną przeznaczone na cztery miesiące pobytu dzieci w instytucjach.

Czy religia wlicza się do średniej?Czy religia wlicza się do średniej? Przedmiot budzi kontrowersje. "Powinno się jej uczyć na plebanii lub w kościele"

Więcej o: