Kiedy zakończenie roku szkolnego 2022? Przed wakacjami uczniów czekają dwa ważne terminy

Kiedy zakończenie roku szkolnego? Pytają zmęczeni i przeciążeni nauką uczniowie, którzy wyglądają już z niecierpliwością wakacji. Otóż do oficjalnego pożegnania z murami szkoły pozostał mniej niż miesiąc, ale przed uczniami jeszcze dwa niezwykle ważne terminy.

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2022? Zapewne wszystkich ucieszy informacja, że do końca szkoły pozostał mniej niż miesiąc - od dziś, czyli czwartku drugiego czerwca do początku wakacji pozostało już tylko 21 dni. Jednak tej faktycznej nauki - już niewiele. Zanim jednak rozpocznie się przerwa letnia, na którą wszyscy czekają, przed uczniami dwa ważne terminy.

Zobacz wideo Marta Wierzbicka na wakacjach na Mazurach

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2022? Pozostało kilka dni nauki

Chociaż zakończenie roku szkolnego 2022 dopiero za niecały miesiąc, bo z murami szkoły uczniowie pożegnają się już 24 czerwca - to tej faktycznej nauki pozostało raptem kilka dni. To też ostatni dzwonek dla wszystkich uczniów na poprawę stopni i oceny ze sprawowania. Z początkiem czerwca muszą być wystawione wszystkie oceny proponowane, a te ostateczne i podsumowujące cały rok szkolny - na kilka dni przed zwołaniem Rady Pedagogicznej.

Nie istnieje odgórnie narzucony termin wystawiania ocen na koniec roku dla wszystkich szkół, zwykle jest on wyznaczany przez dyrekcję szkoły w porozumieniu z nauczycielami. Wystawienie ocen zależy od daty ostatniej końcoworocznej Rady Pedagogicznej, a przeważnie ostateczne stopnie z przedmiotów są wystawiane mniej więcej na dwa-trzy dni przed nią.

Po tym czasie nadal trzeba chodzić do szkoły, jednak jest to czas nieco luźniejszy, bez lekcji i prac domowych. Zwykle nauczyciele i wychowawcy organizują wtedy spotkania i inne wyjścia klasowe, na które nie było czasu w przeciągu trwania roku szkolnego.

Zanim przyjdą wakacje - przed uczniami jeszcze jedno wolne

Czerwiec to miesiąc, gdzie już mało kto myśli o nauce. Głowy uczniów zaprzątają już tylko wakacyjne wyjazdy, imprezy i możliwość bezkarnego leniuchowania. Jednak zanim to nastąpi, wielu uczniów ucieszy fakt, że na tydzień przed oficjalnym zakończeniem roku szkolnego - jeszcze jeden długi weekend. Dokładnie na 16 czerwca 2022 roku przypada dzień wolny od pracy i nauki, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Święto Ciała i Krwi Pańskiej) - potocznie nazywana Bożym Ciałem. Kolejny dzień, również dla uczniów we wszystkich typach szkół jest przewidziany jako dzień wolny bez zajęć szkolnych.

Oznacza to, że zanim nadejdą wakacje - przed uczniami jeszcze jeden długi weekend na regenerację po trudach związanych z rokiem szkolnym 2021/2022.

Więcej o: