Do kiedy wystawianie ocen 2022? W pogoni za czerwonym paskiem warto pamiętać o jednej kwestii

Do kiedy wystawianie ocen 2022? Wszyscy uczniowie zadają sobie to pytanie. Chcą wiedzieć ile mają czasu na ewentualną poprawę stopni i podciągnięcie średniej. Jednak w pogoni za czerwonym paskiem warto pamiętać o jeszcze jednej ważnej kwestii. Do świadectwa z wyróżnieniem liczy się także ocena z zachowania.

Do kiedy wystawienie ocen 2022? Tak naprawdę na ewentualną poprawę ocen końcowych zostało już niewiele czasu, raptem kilka dni. Jednak w pogoni za czerwonym paskiem i bardzo dobrymi ocenami na świadectwie, nie wolno pominąć jednej ważnej kwestii. Chodzi oczywiście o ocenę z zachowania, która jest bardzo istotna przy klasyfikacji do otrzymania wyróżnienia.

Zobacz wideo Cleo była słaba z fizyki. Znalazła sposób, jak podciągnąć sobie ocenę. Nietypowy

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Do kiedy wystawienie ocen 2022? Zostało kilka dni na poprawę stopni

Oficjalne zakończenie roku szkolnego 2021/2022 będzie miało miejsce już niedługo. Uroczysty apel, na którym zostaną wręczone świadectwa i nagrody odbędzie się 24 czerwca 2022 roku. To oznacza, że podsumowanie pracy uczniów zbliża się wielkimi krokami i lada dzień wszyscy nauczyciele zasiądą do wystawienia ocen końcowych.

Termin wystawiania ocen jest wyznaczany przez dyrekcję szkoły w porozumieniu z radą pedagogiczną. Wystawienie ocen zależy przede wszystkim od daty ostatniej końcoworocznej rady pedagogicznej. Można przyjąć, że nauczyciele powinni poinformować o możliwych ocenach niedostatecznych w ostatnim tygodniu maja, bądź z początkiem czerwca. Natomiast wszystkie oceny końcowe powinny być wystawione w pierwszej połowie czerwca, jeszcze przed radą pedagogiczną. W indywidualnych przypadkach nauczyciele zgadzają się na wydłużenie czasu możliwego na poprawę oceny.

Bon turystyczny (zdjęcie ilustracyjne) Kiedy są wakacje? Do wystawienia ocen pozostało niewiele czasu

Nie tylko średnia - do świadectwa liczy się także ocena z zachowania

W pogoni za jak najlepszymi ocenami warto również pomyśleć o ocenie z zachowania. Wszyscy uczniowie wiedzą, żeby otrzymać świadectwo z wyróżnieniem, należy uzyskać średnią ocen końcowych przynajmniej 4.75. Jednak istotna jest również ocena z zachowania. Musi być ona bardzo dobra lub wzorowa. Te warunki określa rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych. Są one niezbędne, aby dana osoba otrzymała promocję do następnej klasy bądź ukończyła szkołę z wyróżnieniem.

Zdjęcie poglądowe. Jego córka rzuciła się na podłogę. Te słowa powinien przeczytać każdy rodzic

Więcej o: