Kiedy koniec roku szkolnego? Pozostało mało czasu na poprawę ocen

Kiedy koniec roku szkolnego? Im bliżej początku wakacji - tym coraz częściej pojawia się to pytanie. Dobra informacja jest taka, że do oficjalnego zakończenia pozostał mniej niż miesiąc, a to oznacza, że na poprawę ocen jest jeszcze tylko kilka dni. To ostatni dzwonek na podciągnięcie swojej średniej i walkę o jak najlepsze wyniki na świadectwie.

Datę końcową roku szkolnego 2021/ 2022 określa rozporządzenie Ministra Edukacji w sprawie organizacji roku szkolnego. Na podstawie tego dokumentu zakończenie zajęć szkolnych przypada na ostatni piątek czerwca, czyli 24 czerwca 2022 roku. Od dziś, czyli wtorku 31 maja do rozdania świadectw i pożegnania się z murami szkoły pozostały już tylko 23 dni. Do faktycznego końca nauki, czyli wystawienia ocen znacznie mniej.

Zobacz wideo Aneta Kręglicka tańczy na wakacjach

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy koniec roku szkolnego?

Uroczyste zakończenie roku szkolnego będzie miało miejsce już za 23 dni, czyli dokładnie 24 czerwca 2022 roku. Kolejnego dnia rozpoczną się tzw. ferie letnie, czyli najdłuższa przerwa wakacyjna dla dzieci i młodzieży szkolnej, która potrwa aż 66 dni (od 25 czerwca do 1 września 2022 roku). To czas odpoczynku, regeneracji, ale także leniuchowania i zabawy po wyjątkowo trudnym i ciężkim roku szkolnym.

Zanim jednak to nastąpi, warto zatroszczyć się o swoje oceny już teraz, gdyż tej faktycznej nauki zostało już niewiele, raptem kilka dni. Potem zajęcia przybiorą nieco luźniejszy charakter. Będą zielone szkoły, wyjścia klasowe i zajęcia z wychowawcą. Nie oznacza to oczywiście, że już w połowie czerwca można przestać uczęszczać do szkoły. Jednak wszyscy wiemy, że w ostatnich dniach roku szkolnego nauka jest już trochę luźniejsza.

Ostatni dzwonek na poprawę ocen

Termin wystawienia ocen w każdej szkole może się nieco różnić. Najlepiej szukać dokładnych informacji u nauczycieli lub pracowników sekretariatu. Przede wszystkim jednak warto wiedzieć, że to, do którego dnia jest wystawienie ocen, uzależnione jest od daty rocznej klasyfikacyjnej rady pedagogicznej - a jej zebranie zależy od decyzji dyrektora danej placówki. Jednak w większości szkół terminy wyglądają dość podobnie i przedstawiają się następująco:

  • do 16 maja 2022 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych,
  • 30 maja 2022 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych,
  • do 10 czerwca 2022 wystawienie ocen rocznych,
  • zwołanie Rady Pedagogicznej (zwykle w połowie czerwca, na kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego).

Oznacza to, że na wyciągnięcie lepszej średniej i poprawę ocen - również tej z zachowania - pozostało już niewiele czasu. Raptem kilka dni.

Więcej o: