Ida Nowakowska zdradza, gdzie zabiera syna w Dzień Dziecka. Katolicki akcent. "Wyjątkowy czas"

Ida Nowakowska w najnowszym wywiadzie zdradziła, jak planuje spędzić Dzień Dziecka i jakie atrakcje przygotowała dla swojego synka. Przy okazji opowiedziała o relacjach, jakie łączą ją z mamą. Nie obyło się bez katolickiego akcentu. Gwiazda wielokrotnie podkreśla w sieci, że jest bardzo religijna i wiara odgrywa w jej życiu istotną rolę.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. W Polsce obchodzony jest 1 czerwca. Z kolei w wielu krajach na świecie święto dzieci przypada na 20 listopada, w dniu upamiętnienia Deklaracji Praw Dziecka. Popularna prezenterka TVP Ida Nowakowska w rozmowie z dziennikarką Jastrząb Post zdradziła, że bardzo chce spędzić ten dzień z synem i przygotowała dla niego pewną niespodziankę. Ida i Max będą świętować drugi w swoim życiu dzień dziecka

Zobacz wideo Ida Nowakowska planuje powiększenie rodziny? "Chcę, by syn miał rodzeństwo"

Ida Nowakowska o planach na Dzień Dziecka. "Bardzo dużo wyjątkowych rzeczy"

Ida Nowakowska świetnie odnajduje się w roli mamy. W najnowszej rozmowie zdradza, że ma już plan na tegoroczny Dzień Dziecka. Gwiazda zapewnia, że jest to dla niej wyjątkowy czas i bardzo się cieszy, że w taki sposób może celebrować te wyjątkowe chwile. 

Planuję bardzo dużo wyjątkowych rzeczy, ponieważ dla mnie to jest wyjątkowy czas, że mogę spędzić taki dzień i pokazać, że ten Dzień Dziecka jest wyjątkowy. Dla mnie to jest fajne, że w ogóle mogę spędzać Dzień Dziecka ze swoim dzieckiem. Nawet jak nie byłam mamą, to zawsze brałam udział w jakiś akcjach charytatywnych, w szczególności z dziećmi, które nie mają rodziców, a potrzebują tej miłości

- mówiła w wywiadzie dla Jastrząb Post. Prezenterka TVP zdradziła, co przygotowała dla syna. Jak się okazuje, nie brakuje akcentów związanych z religijnością. Ida chce spotkać się z maluchami z Ukrainy, którzy są podopiecznymi fundacji Caritas:

Planujemy pojechać do naszego zaprzyjaźnionego ośrodka Caritas, który przyjął około 100 dzieci z sierocińców z Ukrainy, z Kijowa. Wszyscy się tam bardzo zaprzyjaźniliśmy, cały czas tam są i wydaje mi się, że bardzo miło spędzają tam czas. Zostaliśmy zaproszeni na Dzień Dziecka, więc razem z Maxem i moją ekipą jedziemy tam i będziemy wspólnie spędzać ten czas.
 

Ida Nowakowska o mamie: "Jest moim przykładem, moją inspiracją"

Nowakowska opowiedziała także, jak wyglądał jej Dzień Matki. Okazuje się, że spędzała ten dzień dwukrotnie - polski i amerykański:

Często spędzamy te amerykańskie i polskie święta podwójnie. Dla każdej mamy takiej jak ja, to jest fajne, polsko-amerykańskiej. Spędzałam ten dzień obdarowując miłością moją mamę, którą naprawdę bardzo kocham i jestem jej wdzięczna za wszystko, co mi daje do dzisiaj. Jest moim przykładem, moją inspiracją.

Barbara Kurdej-Szatan pochwaliła się z dekoracjami z komunii córki. Fanka: 'Ktoś tu zatracił sens'Kurdej-Szatan zaszalała z ozdobami na komunii córki. Fanka: "Ktoś tu zatracił sens"

Czy 1 czerwca jest wolny od szkoły? 

To wyjątkowe święto w tym roku wypada w środę i jak zawsze, nie jest to dzień wolny od szkoły. Każdy uczeń powinien pamiętać, że nauczyciele robią wszystko, aby ten dzień przebiegł w miłej atmosferze. Można spodziewać się, że tego dnia w szkołach uczniowie zostaną traktowani ulgowo. Niektóre placówki czy przedszkola organizują dla dzieci festyny, a nawet zawody sportowe. W tym dniu popularne są także wycieczki rowerowe i wspólne zwiedzanie parków, a także wypady do kina. 

Dzień Dziecka może być dniem wolnym od szkoły, ale tylko wtedy, kiedy wypada w weekend. Czasami  osobista decyzja dyrektora palcówki edukacyjnej pozwala na wprowadzenie dnia wolnego i dzięki temu uczniowie nie muszą uczestniczyć w zajęciach szkolnych. Zdarza się to jednak rzadko. Rada pedagogiczna woli spędzić ten czas z dziećmi i przygotowań dla nich szereg atrakcji. 

Aleksandra SzwedAleksandra Szwed pokazała, co dostała od dzieci na Dzień Matki. Żartobliwy gest

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: