Dziewczynka ma niezwykle bujną czuprynę. Mama porównuje ją do jeża

Włosy dziecka zaczynają rosnąć już w czwartym miesiącu życia płodowego. Nic dziwnego, że często noworodki przychodzą na świat z bujną czupryną, która z biegiem czasu się wyciera. Niektóre dzieci jednak zachowują nieokrzesane włosy. Jedna z mam pokazała, jak wygląda jej córeczka i wywołała spore poruszenie.

Więcej historii z życia mam przeczytasz na Gazeta.pl.

Coraz częściej rodzice dzielą się wizerunkiem swoich dzieci na TikToku. Niektórzy pokazują wycinki z życia rodzinnego, inni chwalą się osiągnięciami maluchów, a jeszcze inni - których ostatnio przybywa - prezentują fryzury swoich pociech. Ostatnio jedna z mam opublikowała nagranie, na którym przedstawia swoją córeczkę i jej bujną czuprynę. Obejrzało je ponad 20 tysięcy osób i posypały się komentarze. 

Zobacz wideo Położna – od kiedy i jak długo można liczyć na jej pomoc? Jak znaleźć najlepszą dla siebie?

Dziewczynka ma niezwykle bujną czuprynę

Mała Asya pochodzi z Turcji. Tuż po narodzinach rodzice założyli córce konto na Instagramie i dziś obserwuje je prawie 45 tysięcy osób. Filmiki z udziałem dziewczynki cieszą się popularnością również na TikToku. Wszystko za sprawą jej bujnej fryzury, która przywodzi na myśl postacie z japońskich bajek, albo jak mówi jej mama: małego jeżyka. Internauci nie szczędzą dziecku komplementów. 

Jest najsłodszą dziewczynką, jaką kiedykolwiek widziałam
Wyrośnie na wspaniałą dziewczynę

- czytamy w komentarzach. 

Czemu niektóre dzieci rodzą się z bujnymi włosami?

Za włosy dziecka odpowiedzialne są przede wszystkim geny. Zarówno struktura włosa, jak i jego gęstość czy kolor zależy od naszych przodków. Na kolor ma wpływ ilość eumelaniny, czyli barwnika o odcieniu od brązowego do czarnego, który sprawia, że włosy są jasne lub ciemne. Gdy oboje rodziców ma gęste i ciemne włosy, można spodziewać się tego, że dziecko również będzie zaskakiwało bujną czupryną. Warto pamiętać jednak, że włosy, jakie widzimy u dziecka po porodzie, mogą zmieniać się wraz z upływem czasu. Często ciemnieją lub jaśnieją. Mogą też być bardziej gęste lub wręcz przeciwnie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.