Czy 1 czerwca jest wolny od szkoły? Dzieci mogą być zaskoczone. Są dwa wyjątki

Czy 1 czerwca jest wolny od szkoły? To pytanie zadają sobie uczniowie, którzy potrzebują odpoczynku od szkolnych obowiązków. Jak co roku, w to wyjątkowe święto każde dziecko zobligowane jest do uczestnictwa w zajęciach szkolnych. Uczniowie nie powinni się jednak zamartwiać tym faktem, bo niedługo wakacje.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Dzień Dziecka rękoma dziecka. Stefek nie może się mylić, to będzie pyszna zabawa

Czy 1 czerwca jest wolny od szkoły? 

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. To wyjątkowe święto w tym roku wypada w środę i jak zawsze, nie jest to dzień wolny od szkoły. Każdy uczeń powinien pamiętać, że nauczyciele robią wszystko, aby ten dzień przebiegł w miłej atmosferze. Można spodziewać się, że tego dnia w szkołach uczniowie zostaną traktowani ulgowo. Niektóre placówki czy przedszkola organizują dla dzieci festyny, a nawet zawody sportowe. W tym dniu popularne są także wycieczki rowerowe i wspólne zwiedzanie parków, a także wypady do kina. 

Dzień Dziecka może być dniem wolnym od szkoły, ale tylko wtedy, kiedy wypada w weekend. Czasami  osobista decyzja dyrektora palcówki edukacyjnej pozwala na wprowadzenie dnia wolnego i dzięki temu uczniowie nie muszą uczestniczyć w zajęciach szkolnych. Zdarza się to jednak rzadko. Rada pedagogiczna woli spędzić ten czas z dziećmi i przygotowań dla nich szereg atrakcji. 

Świadectwo szkolneŚwiadectwo z paskiem. Jakie są wymogi, aby je zdobyć?

Za ile dni wakacje? MEN opublikowało szczegółowy harmonogram

Zgodnie z opracowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kalendarzem roku szkolnego, ostatni dzień edukacji przypadnie w piątek 24 czerwca 2022 roku. Wakacje rozpoczynają się zaraz po zakończeniu roku szkolnego 2021/2022, czyli za 25 dni (bez weekendów to tylko 19 dni). Potrwają do końca sierpnia i będą trwały 9 tygodni, czyli dokładnie 66 dni. Początek roku szkolnego 2022/2023 wyznaczono tradycyjnie na 1 września, który w tym roku wypada w czwartek. W związku z tym wakacje nie będą krótsze, niż te, które były np. w roku 2019.

Maluch był wyraźnie zainteresowany niedźwiedziem w ogrodzieMaluch gonił niedźwiedzia na podwórku. Nagranie mrozi krew w żyłach

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: