Pokazała sztuczkę ze znikającym brzuchem. "Co się stało z dzieckiem?!"

Ciąża jest bez wątpienia wyzwaniem dla ciała przyszłej mamy. Intensywny wzrost płodu powiększa macicę, a co za tym idzie, powiększa się też brzuch kobiety. Pewna tiktokerka w siódmym miesiącu ciąży postanowiła pokazać pewną sztuczkę. Okazało się, że w kilka sekund potrafi sprawić, że jej brzuch znacznie się pomniejszy.

Więcej zaskakujących filmów z TikToka znajdziesz na głównej stronie Gazeta.pl.

Przyszła mama wprawiła w konsternację swoich fanów na TikToku. Kilka dni temu opublikowała film, na którym dosłownie "spuszcza powietrze" z ciążowego brzucha. Chloe Elizabeth, która w mediach społecznościowych relacjonuje, jak zmienia się jej ciało podczas ciąży, w siódmym miesiącu żartobliwie stwierdziła, że tak naprawdę nigdy nie spodziewała się dziecka. Jej "sztuczkę" możecie zobaczyć na poniższym nagraniu. 

"Dziecko poszło do tylnego pokoju"

Nagranie przyszłej mamy wzbudziło ogromne zaskoczenie wśród obserwujących. "Jestem zdezorientowany" - napisał jeden z internautów. Inny zastanawiał się, gdzie podziało się dziecko. "Prawdopodobnie poszło do tylnego pokoju" - odpowiedział mu kolejny komentujący. 

Inni martwili się, czy "sztuczka" przyszłej mamy nie ma negatywnego wpływu na malucha. Jak wyjaśniła autorka nagrania, ćwiczenia angażujące mięśnie poprzeczne brzucha są zalecane, aby wzmocnić sylwetkę i usprawnić powrót do dawnej formy po ciąży. "W żaden sposób nie szkodzi to dziecku" - dodała. 

Dlaczego ćwiczenia w ciąży są ważne?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Niektóre przyszłe mamy rezygnują z aktywności fizycznej w obawie o bezpieczeństwo malucha. Tymczasem, jeśli ciąża przebiega prawidłowo, a lekarz nie ma żadnych przeciwwskazań, kobieta może, a nawet powinna być aktywna przez wszystkie dziewięć miesięcy. 

Jest wiele ćwiczeń, które są dozwolone w trakcie ciąży i korzystnie wpływają zarówno na samopoczucie, jak i ogólną sprawność ciała. Odpowiednio dobrana aktywność pomoże też kontrolować wagę ciała i zredukować ryzyko wystąpienia ciążowej cukrzycy. Wśród zalecanych form aktywności, są m.in. spacery, pływanie, joga czy jazda na rowerze stacjonarnym. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.