Świadectwo z paskiem. Średnia musi się zgadzać, ale to nie jedyny wymóg

Zakończenie roku szkolnego już niebawem, a to oznacza, że właśnie rozpoczął się bój o świadectwo z czerwonym pakiem. Uczniowie widząc na horyzoncie przyszłe wakacje, stawiają czoła wszystkim źle napisanym testom i sprawdzianom. Poprawiają, wyciągają - wszystko, żeby mieć jak najlepszą średnią. Jednak nie tylko ona musi się zgadzać. Jest jeszcze jeden ważny wymóg.

Do zakończenia roku szkolnego został miesiąc. Uczniowie, którym niewiele brakuje do otrzymania świadectwa z wyróżnieniem mają więc jeszcze trochę czasu. Ich nauczyciele mają określone terminy, w których muszą wystawić oceny. W większości to wygląda to następująco: do 30 maja 2022 wystawienie przewidywanych ocen, a do 10 czerwca 2022 wystawienie stopni końcowych.

Zobacz wideo Friz pokazują gdzie spędza wakacje z Wersow. Hotel robi ogromne wrażenie

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jaka średnia do świadectwa z czerwonym paskiem?

Uczeń, aby otrzymać świadectwo promocyjne z wyróżnieniem (czyli z tzw. z paskiem) musi w wyniku klasyfikacji rocznej uzyskać z obowiązkowych zajęć edukacyjnych średnią roczną w wysokości co najmniej 4,75. Jednak nie jest to jedyny wymóg stawiany przez Ministerstwo Edukacji. O co jeszcze powinni zadbać uczniowie?

Wysoka średnia to nie wszystko, należy zadbać jeszcze o zachowanie

Wysoka średnia ze wszystkich przedmiotów, które są na świadectwie - to nie wszystko. Podczas uroczystego apelu z okazji zakończenia roku szkolnego otrzymać świadectwo z wyróżnieniem należy zadbać również o zachowanie. Te warunki są określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. Tutaj przepisy są dość jednoznaczne. To, czy uczeń otrzyma świadectwo z wyróżnieniem, zależy także od tego, jak w danym roku szkolnym się zachowywał. Jego ocena z zachowania musi być minimum bardzo dobra.

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: