Kiedy jest wystawianie ocen 2022? Niektóre szkoły ściśle przestrzegają harmonogramu

Kiedy jest wystawianie ocen 2022? Pomimo iż do zakończenia roku szkolnego zostało jeszcze trochę czasu, to nie warto czekać na ostatni dzwonek i poprawiać ocen, ponieważ wszystkie stopnie - łącznie z oceną z zachowania, muszą być wpisane do dziennika maksymalnie do połowy czerwca. Oznacza to, że czasu na walkę o czerwony pasek na świadectwie zostało już bardzo mało.

Datę końcową roku szkolnego 2021/2022 określa rozporządzenie Ministra Edukacji w sprawie organizacji roku szkolnego. Na tej podstawie zakończenie zajęć we wszystkich szkołach przypada dokładnie na piątek 24 czerwca 2022 roku. Jednak wystawienie ocen musi nastąpić odpowiednio wcześniej, jeszcze przed zwołaniem Rady Pedagogicznej.

W praktyce zgodnie z ustawą o systemie oświaty termin wystawiania ocen na koniec roku szkolnego oraz datę dla Rady Pedagogicznej - ustala dana szkoła. Istotny jest też to, co zapisano w statucie szkoły.

Zobacz wideo Wiktoria Gąsiewska biega w bikini na plaży na Zanzibarze

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy jest wystawianie ocen 2022? Zostało mało czasu na poprawę

Tegoroczne pożegnanie się z murami szkoły przypadnie dokładnie na 24 czerwca 2022 roku. Wtedy to odbędą się uroczyste akademie kończące rok szkolny, a uczniowie otrzymają świadectwa, wielu także te z czerwonym paskiem. Oficjalnie ostatnim dniem zajęć będzie właściwie czwartek 23 czerwca, ale w praktyce wiadomo, że jest to już okres nieco luźniejszy z uwagi na to, że oceny są już wystawione.

Wakacje, czyli ferie letnie, będą trwać od 25 czerwca do 31 sierpnia 2022 r., czyli 66 dni. Zanim jednak to nastąpi, warto zadbać o oceny już teraz, ponieważ muszą one zostać wystawione odpowiednio wcześniej.

W wielu placówkach obowiązują konkretne terminy. W większości to:

  • do 16 maja 2022 wystawienie przewidywanych ocen niedostatecznych,
  • 30 maja 2022 wystawienie przewidywanych pozostałych ocen rocznych,
  • do 10 czerwca 2022 wystawienie ocen rocznych.

Świadectwo z czerwonym paskiem - dla kogo?

Z końcem maja zaczyna się wśród wielu uczniów prawdziwy bój o świadectwo z czerwonym paskiem. Wyciąganie stopni oraz poprawa oceny z zachowania - to są teraz główne tematy, które zaprzątają głowę uczniów. Im bliżej wakacji - tym natłok spraw do ogarnięcia większy, ale na horyzoncie już widać wakacje. To ostatnia prosta na walkę o czerwony pasek. Żeby je uzyskać należy:

  • mieć określoną średnią arytmetyczną wszystkich ocen na świadectwie, która musi wynosić co najmniej 4,75;
  • ocenę z zachowania co najmniej bardzo dobrą. 

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: