Najpierw przyjęły komunię, potem wskoczyły do basenu. To mogło skończyć się tragedią

Mama, która pokazuje na TikToku, jak wygląda życie na Florydzie, opublikowała nagranie z imprezy po pierwszej komunii. Widać na nim jak ubrane w białe sukienki dziewczynki wskakują równocześnie do basenu. Mogło się to skończyć tragedią.

Więcej wiadomości ze świata przeczytasz na Gazeta.pl.

Rodzice prześcigają się w pomysłach na organizację przyjęcia po pierwszej komunii świętej. Szczególnie nagrania ze Stanów Zjednoczonych pokazują, że imprezy komunijne są równie huczne jak wesela. Złote dekoracje, dziewczynki w welonach i rozkloszowanych sukniach, specjalnie wynajęte zespoły do przygrywania gościom i drogie prezenty. Ostatnio jedna z mam pokazała nagranie z przyjęcia, które odbyło się nad basenem. 

Zobacz wideo Bezpieczeństwo nad wodą. O czym pamiętać podczas wakacji?

Najpierw przyjęły komunię, potem wskoczyły do basenu

Widzimy na nim 15 dziewczynek ubranych w białe sukienki, które stoją na krawędzi basenu. Nagrywająca filmik kobieta przyznała, że pierwszy raz spotyka się z tradycją dotyczącą pierwszej komunii, która polega na wskoczeniu przez grupę dziewcząt w ubraniach do basenu.

Jeśli zaobserwujesz, że maluch nie może złapać oddechu, blednie, traci przytomność, połóż go na plecach, udrożnij drogi oddechowe, odchylając główkę do tyłu, jeśli widzisz ciało obce, spróbuj je wyjąć palcami.  Dzieci, wakacje i nagłe wypadki. Czy wiesz jak fachowo udzielić pierwszej pomocy?

Najpierw słyszymy coś w stylu "trzy-cztery", a potem rozlega się chlust. Chociaż większość z dziewczynek bez problemu wypłynęła nad wodę, jedna z nich miała z trudności. Zaniepokoiło to jednego z użytkowników aplikacji, który pozostawił pod nagraniem komentarz.

Jedna z nich prawie utonęła. Czy wszystko z nią w porządku?

- napisał pod nagraniem. 

Próbowaliśmy znaleźć informację na temat kontrowersyjnej tradycji, ale prawdopodobnie to była jednorazowa sytuacja. Wskakiwanie do basenu w ciężkiej białej sukni nie było jednak najlepszym pomysłem i rodzicom powinna zapalić się czerwona lampka. Wystarczy, że dziecko zachłyśnie się wodą i może dojść do wtórnego utonięcia. Za każdym razem należy uważnie obserwować pociechę po takich incydentach. Objawy, które powinny zaniepokoić opiekunów, to:

  • trudności z oddychaniem;
  • intensywny kaszel (jedno i drugie nasilają się w pozycji leżącej);
  • zmęczenie, osłabienie, senność;
  • spowolniona mowa;
  • zaburzenia świadomości;
  • wymioty.

Jak zachowywać się nad morzem, aby nie utonąć?Wtórne utonięcie kilka godzin po wyjściu z wody. Myślisz, że dziecko zasypia, a ono tonie

Więcej o: