Wojciech to jedno z najstarszych imion staropolskich. Prawdopodobnie powstało w okolicach X wieku i składa się z dwóch członów („woj" i „ciech"), co wskazywać może, że wywodzi się z imion pogańskich używanych przez Słowian. W późniejszym czasie imię to zostało zaanektowane przez chrześcijan i bardzo często nadawane było na chrzcie. Nosił je wszak sam św. Wojciech, misjonarz do Prus, męczennik, święty Kościoła katolickiego, patron Polski, Czech i Węgier.
Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.
Dorosły Wojciech jest bardzo otwarty i szczery. Jest niczym otwarta księga - jego bliscy i przyjaciele wiedzą o nim praktycznie wszystko. Jest też bardzo uparty i ambitny. Lubi korzystać z uciech życia. Wyznaje zasadę, że żyje się tylko raz i szkoda marnować czas na troski i zmartwienia. Stawia czoła napotkanym problemom. Nigdy się nie poddaje - walczy do końca.
Mały Wojtuś już od kolebki jest dzieckiem upartym, niczym osioł. Lubi postawić na swoim, w piaskownicy dyryguje innymi dziećmi. Kiedy mu na czymś zależy, będzie ze wszystkich sił starał się to osiągnąć. Już we wczesnym dzieciństwie kieruje się zasadą, że nie ważne co będzie potem. Liczy się teraźniejsza zabawa. Jest też typem zbieracza - nie lubi rozstawać się z zabawkami, które kupił bądź dostał. Wojtuś to też mały wojownik, który zawsze staje w obronie słabszego kolegi. Jest szlachetny i przyjacielski. Mieć w domu małego Wojtusia, to mieć prawdziwy skarb.
Wojciech to dość popularne imię. W 2020 roku otrzymało je 4687 chłopców w Polsce, co daje 11. Miejsce w rankingu najczęściej nadawanych imion w Polsce. Obecnie nieco spadło - ale nadal utrzymuje się w granicach 14. i 15. miejsca na liście najbardziej popularnych imion dla chłopców.
Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.