Kiedy koniec roku szkolnego 2022? Zaczął się bój o czerwony pasek

Kiedy koniec roku szkolnego 2022? Zmęczeni uczniowie coraz częściej zadają to pytanie i przeszukują karty kalendarza w poszukiwaniu dodatkowych dni na odpoczynek. Trzeba jednak przyznać, że dla wielu z nich to był trudny rok. Zanim natomiast na dobre pożegnają się z murami szkoły - czeka ich ostatnia prosta - bój o czerwony pasek na świadectwie.

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 będzie miało miejsce za mniej niż miesiąc. Odbędzie się ono w piątek 24 czerwca 2022 roku. Tego dnia wszyscy uczniowie odbiorą z rąk swoich wychowawców świadectwa podsumowujące cały rok ciężkiej i wytężonej pracy. Zanim jednak to nastąpi - przed uczniami ostatnia prosta i bój o jak najlepsze stopnie na świadectwie.

Zobacz wideo Friz pokazują gdzie spędza wakacje z Wersow. Hotel robi ogromne wrażenie

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Świadectwo z czerwonym paskiem. Jaka średnia ocen się liczy?

Uzyskanie promocji do następnej klasy lub ukończenie szkoły - z wyróżnieniem - to marzenie wielu uczniów, którzy ten rok szkolnych chcieliby zakończyć w wyjątkowy sposób. Zanim jednak do tego dojdzie, trzeba jeszcze zebrać siły i powalczyć o jak najlepsze wyniki w nauce.

Warunki i wszelki sprawy związane z możliwością otrzymania świadectwa z czerwonym paskiem reguluje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych. Liczą się wszystkie oceny na świadectwie. Ich średnia musi wynosić minimum 4,75. Jednak to nie wszystko. Aby otrzymać świadectwo z czerwonym paskiem, trzeba zadbać jeszcze o ocenę z zachowania.

Ocena z zachowania - ona również liczy się do czerwonego paska

Zgodnie z art. 18 ust. 3 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 7 września 2004 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych, uczeń, który uzyskał z zajęć edukacyjnych średnią ocen co najmniej 4,75 otrzymuje świadectwo ukończenia danej klasy (bądź szkoły) z wyróżnieniem. Jednak owo rozporządzenie mówi jeszcze o jednym wskaźniku. Jest to ocena roczna z zachowania - musi być ona co najmniej bardzo dobra.

Kiedy koniec roku szkolnego i początek wakacji?

Zanim jednak uczniowie przełączą się w tryb wakacyjny, powinni wykorzystać ostatnie dni maja na podciągnięcie swoich ocen i poprawę zachowania, gdyż bez odpowiedniej średniej i wzorowym bądź bardzo dobrym zachowaniu - mogą zapomnieć o świadectwie z wyróżnieniem. Ostatni dzień szkoły, czyli 24 czerwca 2022 rok to również początek wakacji, które będą trwać aż 66 dni - do 1 września 2022 roku. To wystarczająco dużo czasu na regenerację po bardzo trudnym i wymagającym pod względem nauki roku szkolnym.

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Agora SA