Ile trwa egzamin z języka angielskiego ósmoklasisty? Od rana uczniowie szukali, jak napisać mail

Ile trwa egzamin z języka angielskiego ósmoklasisty? Od rana zdenerwowani uczniowie zadawali sobie to pytanie. Wertowali również notatki i internetowe wyszukiwarki w poszukiwaniu odpowiedzi jak poprawnie napisać mail. Czy faktycznie uczniowie w ostatnim dniu testów zmierzą się z dłuższą formą wypowiedzi, czyli wiadomością e-mail? Odpowiedź poznamy już niedługo, gdyż cały egzamin z języka angielskiego potrwa tylko 90 minut.

Właśnie rozpoczął się ostatni dzień egzaminów ósmoklasisty. Dzisiaj uczniowie zmierzą się z językiem obcym nowożytnym, ale w zdecydowanej większości wybór padł na język angielski. Od rana, strony internetowe pełne były spekulacji i przypuszczeń odnośnie tego, co może pojawić się na teście. Duża liczba zapytań padła na frazę „jak napisać mail" - czy okaże się to prawdą i faktycznie pojawi się na egzaminie? Dowiemy się o tym niebawem.

Zobacz wideo Cleo była słaba z fizyki. Znalazła sposób, jak podciągnąć sobie ocenę. Nietypowy

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego

Ostatni dzień egzaminów ósmoklasisty poświęcony jest w pełni zagadnieniom z języka obcego nowożytnego. W zdecydowanej większości, wybór padł na język angielski. Test rozpoczął się dziś, czyli 26 maja 2022 roku o godz. 9.00.

Uczniowie na rozwiązanie wszystkich zadań mają 90 minut. Będzie czytanie, słuchanie i przede wszystkim pisanie. Jeśli z ważnego powodu, jakim jest np. choroba, dany uczeń nie pojawi się w głównym terminie egzaminu, może przystąpić w terminie dodatkowym. Odbędzie się on w środę, 15 czerwca, również o godzinie 9:00.

Jak wygląda test z języka angielskiego?

Na teście z języka obcego nie można używać żadnych pomocy naukowych. Można wnieść jedynie pióro lub długopis z czarnym wkładem.

Arkusz egzaminu składa się zarówno z zadań zamkniętych, jak i otwartych. Ostatnim, najbardziej punktowanym zadaniem jest napisanie dłuższej formy wypowiedzi. Jeśli chodzi o to, co może pojawić się na egzaminie z języka angielskiego, to mogą znaleźć się takie zadania, jak:

  • dopasowania wypowiedzi do zdania podanego na karcie (słuchanie ze zrozumieniem),
  • wybranie właściwej odpowiedzi na podstawie treści zawartej w arkuszu (czytanie ze zrozumieniem),
  • napisanie wiadomości e-maila lub innej dłuższej formy pisemnej, na podany w karcie egzaminacyjnej temat (pisanie).

Wielu obstawiało opowiadanie, opis sytuacji, a także napisanie wiadomości mail. Czy te typy okażą się trafne? Odpowiedź poznamy już niebawem.

Dokładna treść zadań nie jest znana przed egzaminem. Możemy natomiast wnioskować z egzaminów z lat poprzednich, że uczniowie powinni odświeżyć sobie wiedzę z zakresu omawianego słownictwa, czasów, czy tworzenia parafrazy zdania.

Egzamin ósmoklasisty 2022. Kiedy wyniki z angielskiego?

Wyniki egzaminu ósmoklasisty będą podane już 1 lipca, tydzień później - 8 lipca - uczniowie w sekretariacie swojej szkoły będą mogli odebrać świadectwo zdania egzaminu, które jest niezbędne w dalszej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: