Ranking liceów - Polska. Uczniowie marzą, aby dostać się do tych placówek

Ranking liceów - Polska. Gdzie warto kontynuować dalszą naukę? Jak wybrać najlepszą szkołę? Przed tymi pytaniami stoją tegoroczni ósmoklasiści, którzy właśnie są w centrum pisania egzaminu. Wczoraj język polski, dziś matematyka, jutro język obcy nowożytny. Chociaż testu z tych trzech przedmiotów nie da się nie zdać, to dla wielu z nich, jego wynik jest bardzo ważny. Pozwoli on dostać się do najlepszych szkół w Polsce.

Ranking liceów - Polska, czyli lista najlepszych szkół średnich o profilu ogólnokształcącym został przygotowany już po raz 24 przez miesięcznik „Perspektywy". Ranking ten, od wielu lat publikuje listę najlepszych szkół ponadpodstawowych i ułatwia podejmowanie decyzji tym wszystkim absolwentom klas VIII szkół podstawowych, którzy wahają się nad podjęciem ostatecznej decyzji.

Zobacz wideo Najtrudniejsze rzeczy w szkole według Julii Szponer [Lista Plotka]

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ranking liceów, czyli co brano pod uwagę?

W wyborze najlepszej szkoły w kraju brano pod uwagę sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych, a także wyniki matur. Natomiast odnośnie liceów znaczenie miały także osiągnięcia zdobyte w olimpiadach, ale tych na arenie międzynarodowej, a w przypadku techników - wysokie wyniki w egzaminach zawodowych.

Terminy składania wniosków o przyjęcie do szkół średnich, w większości województw już się rozpoczęły, a to - czy uda się uczniom dostać do wymarzonego liceum zależy przede wszystkim od wyników z egzaminu ósmoklasisty oraz świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.

Top of the top, czyli najlepsi z najlepszych

Jeśli chodzi o najlepsze licea w kraju - tu nie ma zaskoczenia. Najlepszym liceum ogólnokształcącym wg Rankingu miesięcznika "Perspektywy" po raz kolejny zostało XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie, które otrzymało 100 punktów WSK (wynik szkoły odniesiony do średniej krajowej). Drugie miejsce zajęło Uniwersyteckie LO w Toruniu z 97,20 punktami. Trzecie miejsce należy do XIII LO w Szczecinie, które uzyskało 88,41 punktów.

Poza podium znalazły się następujące szkoły (od 4 do 10 miejsca):

  • V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie,
  • III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni,
  • XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie,
  • XIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu,
  • VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV w Warszawie,
  • Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu,
  • V Liceum Ogólnokształcące im. Księcia Józefa Poniatowskiego.

Pełen ranking dostępny jest TU.

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Agora SA