Kiedy koniec roku szkolnego 2022? Ostatni dzwonek na poprawę ocen

Kiedy koniec roku szkolnego 2022? Im bliżej początku wakacji, tym coraz częściej pojawia się to pytanie. Zarówno wśród uczniów oraz ich rodziców, którzy z utęsknieniem wyglądają wolnego od obowiązków szkolnych. Uroczyste rozdanie świadectw będzie dopiero za miesiąc, jednak o końcowych ocenach należy pomyśleć już teraz. To naprawdę ostatni dzwonek na poprawę wyników.

Koniec roku szkolnego 2021/2022 już za miesiąc. Uroczyste wręczenie świadectw, rozdanie nagród i pożegnanie się z koleżankami i kolegami z klasy będzie miało miejsce już 24 czerwca 2022 roku. Jednak niech ten czas nikogo nie zwiedzie. Wszystkim zapominalskim przypominamy, że właśnie końcówka maja to ostatni dzwonek na poprawę ocen.

Zobacz wideo Karolina Pisarek wybrała się na wakacje z narzeczonym i popularnymi influencerami. Pokazała apartament prezydencki

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy koniec roku szkolnego i początek wakacji?

Koniec roku szkolnego 2021/2022 określa kalendarz opublikowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wynika z niego, że zakończenie wszystkich zajęć szkolnych dla uczniów z klas maturalnych odbyło się 29 kwietnia 2022 roku, natomiast zakończenie roku szkolnego dla pozostałych dzieci wypada 24 czerwca, czyli w ostatni piątek czerwca. Wakacje, czyli tzw. "ferie letnie", będą trwać od 25 czerwca do 31 sierpnia 2022 r., czyli dokładnie 66 dni. Uczniowie w murach szkoły pojawią się ponownie 1 września 2022 roku - w czwartek.

Około 127 tysięcy uczniów na Lubelszczyźnie zakończyło w piątek rok szkolny. Wśród nich jest 41 tysięcy uczniów z Lublina. Prezenty dla nauczycieli? Raczej skromnie i bez przepychu.
Zakończył się rok szkolny, a to oznacza, że przez najbliższe dwa miesiące uczniowie będą mogli odpoczywać. W większości szkół było podobnie - uroczyste apele, wręczanie nagród i podziękowania dla nauczycieli. 
Jak rodzice odwdzięczali się nauczycielom za pracę i pomoc w wychowaniu ich dzieci? - Wspólnie z innymi opiekunami postanowiliśmy wręczyć wychowawczyni bukiet kwiatów i bon prezentowy. Składka wyniosła kilka złotych. Skromnie, ale nie chcieliśmy obciążać budżetów. Dzieci trzeba wysłać na wakacje, a zaraz po nich już szykować na kolejny rok szkolny - opowiada pani Monika, matka pierwszoklasistki.
W większości szkół było podobnie. Jak co roku najczęściej uczniowie wręczali kwiatki i czekoladki. Rzadziej książki. - Natomiast my w tym roku postanowiliśmy kupić coś specjalnego. Nasza córka chodziła do 6 klasy i opuszcza już podstawówkę. Z rodzicami uznaliśmy, że kupimy wychowawczyni coś specjalnego w podziękowaniu za trzy lata świetnej pracy. Postawiliśmy na pamiątkowe pióro - opowiada pan Piotr. Składka - 15 zł. 
Zakończenie roku - nauczyciele mówią, co lubią dostawać. "To nielegalne"

 
 
 • 0

  dni

 • 0

  godzin

 • 0

  minut

 • 0

  sekund

Otrzymane wyniki spełniają jedynie rolę informacyjną.

Ostatni moment na poprawę ocen

Do zakończenia roku szkolnego został jeszcze miesiąc. Od dziś, czyli 25 maja to tylko 29 dni (bez weekendów jedynie 21 dni). Pomiędzy tym wszystkim jeszcze długi weekend (wolne 16 i 17 czerwca). Oznacza to, że na poprawę ocen zostało już bardzo mało czasu, ponieważ w większości szkół przewidywane oceny niedostateczne oraz pozostałe oceny końcowe powinny zostać wystawione w pierwszych dniach czerwca 2022 r. Daje to kilka dni na ewentualne poprawy ponieważ do połowy czerwca 2022 r. muszą zostać wystawione ostateczne oceny roczne. Ma to związek ze zwołaniem Rady Pedagogicznej, której termin ustala dana szkoła. Istotny jest też tu statut szkoły. Średnio na dwa/trzy dni przed Radą muszą zostać wpisane wszystkie stopnie do dziennika, łącznie z oceną ze sprawowania.

Trudno utrzymać reżim sanitarny w placówkach przedszkolnych.Rodzice, błagam was! Nie posyłajcie do przedszkola chorych dzieci [List]

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: