Kiedy koniec roku szkolnego 2022? Ostatni dzwonek na poprawę ocen

Kiedy koniec roku szkolnego 2022? Im bliżej początku wakacji, tym coraz częściej pojawia się to pytanie. Zarówno wśród uczniów oraz ich rodziców, którzy z utęsknieniem wyglądają wolnego od obowiązków szkolnych. Uroczyste rozdanie świadectw będzie dopiero za miesiąc, jednak o końcowych ocenach należy pomyśleć już teraz. To naprawdę ostatni dzwonek na poprawę wyników.

Koniec roku szkolnego 2021/2022 już za miesiąc. Uroczyste wręczenie świadectw, rozdanie nagród i pożegnanie się z koleżankami i kolegami z klasy będzie miało miejsce już 24 czerwca 2022 roku. Jednak niech ten czas nikogo nie zwiedzie. Wszystkim zapominalskim przypominamy, że właśnie końcówka maja to ostatni dzwonek na poprawę ocen.

Zobacz wideo Karolina Pisarek wybrała się na wakacje z narzeczonym i popularnymi influencerami. Pokazała apartament prezydencki

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy koniec roku szkolnego i początek wakacji?

Koniec roku szkolnego 2021/2022 określa kalendarz opublikowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wynika z niego, że zakończenie wszystkich zajęć szkolnych dla uczniów z klas maturalnych odbyło się 29 kwietnia 2022 roku, natomiast zakończenie roku szkolnego dla pozostałych dzieci wypada 24 czerwca, czyli w ostatni piątek czerwca. Wakacje, czyli tzw. "ferie letnie", będą trwać od 25 czerwca do 31 sierpnia 2022 r., czyli dokładnie 66 dni. Uczniowie w murach szkoły pojawią się ponownie 1 września 2022 roku - w czwartek.

 
 
 • 0

  dni

 • 0

  godzin

 • 0

  minut

 • 0

  sekund

Otrzymane wyniki spełniają jedynie rolę informacyjną.

Ostatni moment na poprawę ocen

Do zakończenia roku szkolnego został jeszcze miesiąc. Od dziś, czyli 25 maja to tylko 29 dni (bez weekendów jedynie 21 dni). Pomiędzy tym wszystkim jeszcze długi weekend (wolne 16 i 17 czerwca). Oznacza to, że na poprawę ocen zostało już bardzo mało czasu, ponieważ w większości szkół przewidywane oceny niedostateczne oraz pozostałe oceny końcowe powinny zostać wystawione w pierwszych dniach czerwca 2022 r. Daje to kilka dni na ewentualne poprawy ponieważ do połowy czerwca 2022 r. muszą zostać wystawione ostateczne oceny roczne. Ma to związek ze zwołaniem Rady Pedagogicznej, której termin ustala dana szkoła. Istotny jest też tu statut szkoły. Średnio na dwa/trzy dni przed Radą muszą zostać wpisane wszystkie stopnie do dziennika, łącznie z oceną ze sprawowania.

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: