Monika Mrozowska ma dzieci z trzema mężczyznami. "Mamy inny system podziału opieki"

Monika Mrozowska w najnowszym wywiadzie opowiedziała o relacjach z ojcami swoich dzieci. Aktorka przyznała, że stara się kontynuować z byłymi partnerami zdrowe relacje, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi wspólne wychowanie pociechy. - Na początku nie było to łatwe i sytuacja wymagała od nas wszystkich dojrzałości - mówiła w rozmowie z Party.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Monika Mrozowska to popularna polska aktorka i mama Karoliny, Jagody, Józefa, a także Lucjana. Gwiazda jest bardzo aktywna na Instagramie, gdzie chętnie dzieli się z fanami swoimi doświadczeniami w kwestii macierzyństwa. Stawia przy tym na szczerość i naturalność, dzięki czemu zyskała sympatię wielu rodziców. W rozmowie z Party opowiada, jak żyje się jej w patchworkowej rodzinie.

Zobacz wideo Agnieszka Kaczorowska o córkach i macierzyństwie

Monika Mrozowska o wychowaniu pociech: Dobro naszych dzieci jest dla nas najważniejsze

Monika Mrozowska w rozmowie z Party zdradziła, jak wygląda życie w patchworkowej rodzinie. Aktorka zaznaczyła, że zawsze może liczyć na ojców swoich dzieci i ma z nimi bardzo dobre relacje. Obydwoje zdają sobie sprawę z tego, że dobro dziecka jest najważniejsze i starają się nigdy nie robić sobie pod górkę. Zapewniła, że obwinia się za niepowodzenie w związkach i wie, że "to, co najlepsze, jeszcze przed nią".

Nie przejmuję się opiniami na swój temat, ale czasem mam wrażenie, że kobieta, która nie żyje według jednego "słusznego" schematu, nie może być szczęśliwa. (...) Mam dobre relacje ze wszystkimi byłymi partnerami. Oczywiście na początku nie było to łatwe i sytuacja wymagała od nas wszystkich dojrzałości. Poukładaliśmy sobie w głowie różne rzeczy i skupiliśmy się na tym, że dobro naszych dzieci jest dla nas najważniejsze

- przyznała Mrozowska i dodała, że najważniejsze jest, aby wyrobić odpowiedni systemu podziału opieki. Później idzie już z górki. Okazuje się, że Mrozowska ma z każdym zupełnie inny plan działań. 

Z każdym z byłych partnerów mam inny system podziału opieki. Odkąd Lucek skończył rok, jego tata zajmuje się nim średnio co drugi dzień. W pozostałych przypadkach jest to albo opieka pół na pół, albo co drugi weekend.

Małgorzata SochaSocha przebywa na wakacjach z dziećmi. "Dla matki trójki dzieci powinny być darmowe"

Jak radzić sobie z codziennymi obowiązkami?

Coraz częściej słyszy się, że w polskich domach odchodzi się od modelu stereotypowej rodziny, w którym to kobieta w dużej mierze zajmuje się sprzątaniem, gotowaniem, praniem i zajmowaniem dzieci. Sytuacja, w której kobieta zajmuje się wyłącznie domem, a mężczyzna tylko pracą, to rzadkość. W wielu domach ustala się podziały obowiązków między członkami rodziny.

Mężczyzna tworzy w relacji z kobietą duet, nie stoją po przeciwnych stronach barykady."Pora uświadomić ten naród, że facet nie pomaga w domu". Kobiety ostro o podziale obowiązków

Niedawno w artykule na eDziecko.pl pisałyśmy kobietach, które pomimo domowych zasad i podziału obowiązków w dalszym ciągu odczuwają dyskomfort i ciężar emocjonalny. Mimo starań podział obowiązków jest nierównomierny i często kobiety mają żal do domowników, którzy niezbyt mocno angażują się w domowe zadania. Do tego dochodzi przeświadczenie, że pewne prace uznawane są za typowo damskie lub męskie. Kobietom stale towarzyszy poczucie, że dbanie o domowy ład to ich obowiązek i powinność.

A wy, drogie czytelniczki, jakie macie doświadczenia związane z codziennymi obowiązkami? Zachęcamy do dyskusji.

Aleksandra Żebrowska narzeka na brak czasu. Fanka: 'Ja mam 6 dzieci i nigdy nie byłam zarobiona'Żebrowska narzeka na rotawirusa. Fanka: "Ja mam 6 dzieci i nigdy nie byłam zarobiona"

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: