Najlepsze miejsce do wychowania dzieci w Europie. Wyłoniono jedno polskie miasto

Gdzie najlepiej wychować dziecko? Okazuje się, że miejsce ma znaczenie. Wyniki jednego z badań wskazały, że "dobre życie" z rodziną można wieść w jednym z polskich, historycznych miast.

Co jakiś czas pojawiają się oceny polskich i światowych miast, które mogą ułatwić nam powzięcie decyzji o przeprowadzce lub założeniu rodziny. Tym razem przyglądamy się klasyfikacji, w której wysokie miejsce zajęło jedno z najwspanialszych miast w Polsce. Nowe badanie przeprowadzone przez aplikację do nauki języków Preply wskazało najlepsze europejskie miasta do posiadania rodziny. 

Piękny, historyczny Kraków został, w jednym z najnowszych badań, uznany za najlepszy z polskich miast pod względem wychowywania dzieci. Jakie czynniki miały wpływ na wysokie miejsce?

Rozsądne koszty życia

Stolica małopolski posiada stosunkowo niski do innych europejskich miejscowości wskaźnik przestępczości oraz wciąż rozsądne koszty życia, które są piętnaste, najniższe w badaniu.

Jedne z najmniejszych wydatków na utrzymanie są w Łodzi i zajmuje ona czwartą pozycję w rankingu. Miasta w centralnej Polsce posiada niestety bardzo dalekie miejsce w ogólnym zestawieniu, tracąc punkty w jakości powietrza, wskaźnika przestępczości, ilości muzeów oraz zabytków historycznych.

Najniższą ocenę uzyskały Katowice, przez wzgląd na wysoki wskaźnik przestępczości oraz zanieczyszczenia powietrza. W rezultacie jest niemalże najniżej na liście. Gorzej, według skali badań, jest tylko w Londynie oraz w innym brytyjskim mieście - Coventry.

Dobre życie, czyli jakie?

W badaniu brano pod uwagę czynniki takie jak, opieka medyczna, styl życia, dostęp do edukacji, wskaźnik przestępczości, koszty codziennego życia, poziom czystości powietrza, a także dostęp do zabytków czy muzeów.

Biorąc pod uwagę ostatni wskaźnik, nie mamy wątpliwości, że Kraków jest jednym z najpiękniejszych miejsc do życia.

Więcej o: