Na komunię pojechał jak król. Limuzyna, biało-złoty garnitur i tańce

Na TikToku pojawiło się nietypowe nagranie z Pierwszej Komunii Świętej. Chłopiec włożył biały garnitur ze złotymi dodatkami i ciemne okulary, a na przyjęcie pojechał limuzyną. "Ja też widziałam auto przystrojone kwiatami i balonami, jak do ślubu" - przyznała nasza czytelniczka.

TikTok to aplikacja multimedialna służąca do publikowania, oglądania i wysłania znajomym różnego rodzaju krótkich filmików. Można tam znaleźć m.in. nagrania układów tanecznych, poradniki i tutoriale, fragmenty ze znanych filmów i seriali oraz filmy z uroczystości rodzinnych.

Na komunię pojechał jak król

Więcej artykułów dotyczących bieżących wydarzeń znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

To był wyjątkowy nieudany rzut bukietem.Chciała złapać bukiet panny młodej. W pogoni za kwiatami staranowała dziecko

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Na profilu na TikToku @weddingandpartyireland publikowane są filmiki z różnego rodzaju imprez, jak np. wesela i komunie. Pojawiły się tam nagrania z Pierwszej Komunii Świętej chłopca, który na przyjęcie pojechał w wielkim stylu. Zamiast skromnej alby założył biały garnitur ze złotymi zdobieniami. Na pierwszym filmiku widać, jak jedzie limuzyną tańcząc, zaś na drugim, jak pozuje w ciemnych okularach na tle ozdobionej sali. Gdyby nie balony z motywem kościoła i krzyży oraz nagrania z inną dziewczynką, która przystąpiła tego dnia do komunii, można by było pomyśleć, że to filmik z urodzin. Okazuje się jednak, że rodzice pozwolili mu świętować komunię w iście królewskim stylu.

Temat urządzania hucznych przyjęć komunijnych i kupowania wyszukanych strojów budzi jednak wiele kontrowersji. Świadczą o tym komentarze opublikowane pod artykułami dotyczącymi komunii udostępnionymi na stronie eDziecko.pl.

Zdaniem niektórych internautów wszystkie dzieci powinny mieć jednakowe, skromne stroje, aby dzieci, których nie stać na drogie kreacje nie czuły się gorsze.

Do kościoła to wszystkie dzieci powinny iść w albach. Zarówno chłopcy i dziewczynki, a na przyjęcie to niech zakładają, co chcą
Tak nie powinno być. W mojej parafii wszystkie dzieci miały alby. Pamiętam, jak ja szłam do komunii bardzo dawno temu to moja koleżanka miała welon i sukienkę, jak na wesele.
To komunia, czy pokaz mody? Rodzicom się w głowie poprzewracało. Jak ostatnio byłam na komuniI, wszyscy byli w albach i bardzo ładnie wyglądali. Przynajmniej byli skupieni na modlitwie

- pisali.

Znalazły się jednak osoby, zdaniem których, dzieci mają prawo założyć białą suknię, albo elegancki garnitur.

Zazdroszczę… U nas niestety były przymusowo alby

- stwierdziła czytelniczka.

Wśród komentujących byli też rodzice, zdaniem których wielkie przyjęcia i błyszczące kreacje odwracają uwagę dzieci o tego, co najważniejsze podczas sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

Chyba rodzice nie bardzo wiedzą, co to Pierwsza Komunia Święta
Jak teraz tak się dzieci ubiera, to co będzie na ślubie?
Ja też widziałam auto przystrojone kwiatami i balonami, jak do ślubu...
To nie dziecko i nie impreza w tym dniu są najważniejsze tylko Bóg, którego to dziecko przyjmuje do serca

- twierdzili.

Nikt nie wierzył 16-latce, że planowała ciążę"Dzieci rodzą dzieci". Ta historia pokazuje, dlaczego czasem warto ugryźć się w język

Więcej o: