Świadectwo z paskiem to marzenie wielu uczniów. Aby je dostać nie wystarczy mieć wysoką średnią

Świadectwo z paskiem to marzenie wielu uczniów, a także ich rodziców. To przede wszystkim podsumowanie całorocznej nauki i ogromna nagroda dla ucznia, który ostatnie 10 miesięcy spędził w książkach, przygotowując się do testów i sprawdzianów. Jednak, żeby otrzymać świadectwo z wyróżnieniem liczy się jeszcze jedna ważna kwestia. Chodzi o ocenę końcową z zachowania.

Do zakończenia roku szkolnego pozostało już niewiele czasu. Dokładnie za miesiąc, czyli 24 czerwca - wszyscy uczniowie (oprócz maturzystów) otrzymają upragnione świadectwa szkolne i rozpoczną to, na co tak długo czekali - wakacje. To też ostatnia prosta do poprawy ocen i uzyskania jak najlepszych wyników, aby zakończyć ten rok z wyróżnieniem.

Zobacz wideo Friz pokazują gdzie spędza wakacje z Wersow. Hotel robi ogromne wrażenie

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Świadectwo z czerwonym paskiem, czyli jakie trzeba mieć oceny?

Świadectwo z czerwonym paskiem uzyskują uczniowie, którzy ze średniej wszystkich wystawionych ocen uzyskali wynik minimum 4,75. Warunki i wszelki sprawy związane z możliwością otrzymania świadectwa z czerwonym paskiem reguluje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych. 

Średnia to nie wszystko - trzeba być też wzorowym uczniem

Aby zakończyć ten rok szkolny z wyróżnieniem i otrzymać upragniony „pasek" na świadectwie, średnia arytmetyczna wszystkich ocen musi wynosić co najmniej 4,75. Jednak nie liczą się tylko stopnie. Wpływ na to również ma zachowanie, co jest niezwykle istotne. Promocję do następnej klasy lub ukończenie szkoły z wyróżnieniem mogą otrzymać uczniowie, którzy otrzymali z zachowania ocenę wzorową lub bardzo dobrą. Jeśli zachowanie będzie dobre lub dostateczne, uczeń może zapomnieć o pasku na świadectwie - nawet jeśli średnia jego ocen będzie większa niż wymagane 4,75.

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: