Do kiedy jest wystawienie ocen 2022? Zostało mało czasu, by powalczyć o czerwony pasek

Do kiedy jest wystawienie ocen 2022? Wszyscy uczniowie szukają odpowiedzi na to jedno pytanie, zastanawiając się jak dużo czasu mają jeszcze na walkę o czerwony pasek. Niestety, ku zaskoczeniu wielu z nich - podsumowanie całorocznej nauki, a tym samym wystawienie ocen - zbliża się wielkimi krokami. Wszystko oczywiście zależy od szkoły, ale czasu zostało naprawdę niewiele.

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się za miesiąc. Ze szkolnymi murami uczniowie pożegnają się na dwa miesiące, dokładnie 24 czerwca. Wtedy będzie miało uroczyste wręczenie świadectw i nagród. Jednak wszystkie oceny muszą zostać wystawione odpowiednio wcześniej. Jeszcze przed zwołaniem Rady Pedagogicznej, która musi się odbyć średnio na dwa tygodnie wcześniej niż zakończenie roku.

Zobacz wideo Najtrudniejsze rzeczy w szkole według Julii Szponer [Lista Plotka]

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Do kiedy jest wystawienie ocen 2022?

W tym roku szkolnym 2021/2022 zakończenie roku wypada dopiero na 24 czerwca, to oficjalnie najcięższa praca zakończy się trochę wcześniej - właściwie do momentu wystawienia podsumowujących cały rok ocen. Nie oznacza to oczywiście, że po otrzymaniu stopni można przestać chodzić do szkoły. Nadal uczniowie muszą stawiać się na lekcjach, ale już w połowie czerwca, ta nauka jest nieco luźniejsza, organizowane są klasowe wycieczki, zielone szkoły, itp. wyjścia.

Natomiast jeśli chodzi o konkretną datę wystawienia ocen w dzienniku klasowym - będzie się ona nieco różnić. Nie ma jednego terminu dla szkół w Polsce. Data jest uzależniona przede wszystkim od planowanego terminu zwołania Rady Pedagogicznej. Z reguły odbywa się ona mniej więcej w połowie czerwca, średnio na dwa tygodnie przed zakończeniem roku. Oznacza to, że ostateczne oceny powinny pojawić się w dzienniku minimum 2-3 dni wcześniej. Patrząc na kalendarz - zostało już naprawdę bardzo mało czasu na poprawę swoich wyników. W bardzo indywidualnych i wyjątkowych przypadkach nauczyciele zgadzają się na wydłużenie czasu możliwego na poprawę oceny.

Świadectwo z czerwonym paskiem

Wielu uczniów marzy o zdobyciu świadectwa z czerwonym paskiem. Wielu też jest na dobrej drodze do jego otrzymania. Jednak należy pamiętać, że liczy się nie tylko średnia ze wszystkich ocen, która musi wynosić minimum 4,75. Ważne jest też to, jak dany uczeń sprawował się przez cały rok - jeśli chodzi o zachowanie. Uczniowie, którzy mają być przykładem dla innych pod względem ocen, muszą dawać dobry przykład swojego zachowania - na świadectwie musi być ono ujęte jako wzorowe lub bardzo dobre.

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: