Więcej informacji o życiu rodzinnym znajdziesz na stronie Gazeta.pl
Wielu przyszłych rodziców wpada na najróżniejsze pomysły na imię dla swojej pociechy. Większość stara się wybierać takie, które w nie wpłynęłoby negatywnie na dziecko w przyszłości. Przeglądają więc bazę imion i z niej wybierają to najodpowiedniejsze. Inni decydują się na to, by nazwać je na część jakiegoś ważnego członka rodziny lub postaci historycznej. Zdarzają się również osoby, które planują być rodzicami Geralta, Cirilli lub Daenerys. Chociaż nie istnieje oficjalna lista zakazanych imion, to Rada Języka Polskiego opracowała kilka pomocnych wskazówek. Analizowane są one przez Urząd Stanu Cywilnego.
Stwierdzić można, że zasady nie są zbyt konserwatywne. Nie musi, tak jak wiele lat temu, wskazywać na płeć, ale powinno być do niej przypisane. Nie ma również zakazu, który mówiłby, że nie powinno się nadawać imion zagranicznych. Efektem tego są ciekawe i nieco osobliwe pomysły rodziców (na przykład Nawojka, Witalina, Selfina, Aidan, Patrycjusz lub Zawisza).
Rada Języka Polskiego opublikowała listę wskazówek, którymi powinni kierować się przyszli rodzice. Zaleca się, by unikali imion:
Niektóre jednak imiona mogą nie zostać zaakceptowane przez Urząd Stanu Cywilnego. Urzędnik bierze pod uwagę zalecenia Rady Języka Polskiego i obowiązujące przepisy. Przedstawiamy listę tych imion, które mogą zostać odrzucone:
Jest kilka punktów, których należy przestrzegać:
Edziecko.pl jest dla Was i dla Was piszemy o życiu rodzinnym. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.