Kiedy są egzaminy ósmoklasisty 2022? Pozostali uczniowie liczą wówczas na wolne

Egzaminy ósmoklasisty rozpoczynają się już w następnym tygodniu. Dla wszystkich uczniów klas VIII to pierwszy poważny test i w zasadzie ostatnia prosta przed wakacjami. W związku z organizacją egzaminów, pozostali uczniowie mogą liczyć na dodatkowe dni wolne - mogą zostać w domu.

Egzaminy dla uczniów klas ósmych potrwają od 24 do 26 maja. Dla dzieci młodszych klas oznacza to, że w tych dniach będą miały wolne - nie muszą przychodzić do szkoły, mogą zostać w domu. Na kolejne leniuchowanie, a w zasadzie długi weekend mogą liczyć dopiero w czerwcu - z okazji Bożego Ciała, które przypada na 16 czerwca. Potem już tylko wakacje.

Zobacz wideo Cleo była słaba z fizyki. Znalazła sposób, jak podciągnąć sobie ocenę. Nietypowy

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Egzamin ósmoklasisty - harmonogram

Termin główny:

  • Język polski – 24 maja 2022r. (wtorek) – godz. 9:00,
  • Matematyka – 25 maja 2022 r. (środa) – godz. 9:00,
  • Język obcy nowożytny – 26 maja 2022r. (czwartek) – godz. 9:00.

Termin dodatkowy:

  • Język polski – 13 czerwca 2022r. (poniedziałek) – godz. 9:00
  • Matematyka – 14 czerwca 2021 r. (wtorek) – godz. 9:00
  • Język obcy nowożytny – 15 czerwca 2022r. (środa) – godz. 9:00

Co ważne - w terminach dodatkowych, dyrektorzy szkół, nie przewidują dni wolnych dla pozostałych uczniów.

Szpital psychiatryczny w Gdańsku przestał przyjmować dzieci. 'Nie jesteśmy już w stanie'Szpital psychiatryczny przestał przyjmować dzieci. "Nie jesteśmy już w stanie"

Dodatkowe wolne w środku tygodnia

Z dodatkowego wolnego w maju skorzystają uczniowie szkół podstawowych - klas młodszych. W czasie gdy odbywają się egzaminy ósmoklasisty, uczniowie, którzy są w klasach młodszych, mają aż trzy dni wolne, co prawda w środku tygodnia. Oznacza to, że w następnym tygodniu będą mieć zajęcia tylko w poniedziałek i piątek.

Szkoła powinna wychodzić z inicjatywą wsparcia uczniów.Rodzice zwalniają dzieci ze szkół przed egzaminami. Staroń: Poważny absurd

Szczegółowe informacje na temat dni wolnych powinni przekazać nauczyciele lub dyrektor. Jeśli dany rodzic będzie w tych dniach mieć problem z opieką dla swojej pociechy - może przyprowadzić je do szkoły. Niektóre placówki organizują dla młodszych klas tzw. dni opieki, bez nauki i zajęć. Oczywiście najlepiej zweryfikować tą informację u źródła, czyli w sekretariacie szkoły, lub u nauczyciela-wychowawcy. Takie wiadomości również zamieszczone są na stronach internetowych niektórych szkół.

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: