Jaka średnia do czerwonego paska? Same oceny nie wystarczą. Uczniowie muszą pamiętać o jednej kwestii

Czerwony pasek na świadectwie jest bardzo pożądany przez uczniów - oraz przede wszystkim ich rodziców. Jest to przede wszystkim wyróżnienie, ale także i nagroda za cały rok ciężkiej i wytężonej pracy. Czerwony pasek na świadectwie to również przepustka do lepszych szkół i dodatkowe punkty w rekrutacji dla uczniów ubiegających się o przyjęcie do wybranej przez siebie placówki. Nie każdy wie, ale żeby otrzymać świadectwo z wyróżnieniem trzeba zdobyć odpowiednią średnią z wystawionych ocen. Liczy się też jeszcze jedna, bardzo istotna kwestia.

Jaka średnia do czerwonego paska? Jeśli komuś niewiele brakuje do zdobycia upragnionego świadectwa z wyróżnieniem, ma jeszcze trochę czasu na zawalczenie o jak najlepsze oceny. W tym roku szkolnym zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 24 czerwca, jednak wystawienie ocen końcowych i podsumowanie wyników ma miejsce trochę wcześniej. W poszczególnych szkołach te terminy mogą się nieco różnic. Decydującą kwestią jest tu zebranie się Rady Pedagogicznej - ma to zwykle miejsce na początku czerwca. Do tego czasu muszą zostać wystawione oceny ze wszystkich przedmiotów.

Zobacz wideo Najtrudniejsze rzeczy w szkole według Julii Szponer [Lista Plotka]

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jaka średnia do czerwonego paska?

Uczniowie, którzy całym rokiem swoje nauki, dążą do tego, aby zdobyć świadectwo z wyróżnieniem – muszą zebrać średnią 4,75 ocen ze wszystkich przedmiotów. 

Co ważne, nie jest to jedyny warunek otrzymania świadectwa z czerwonym paskiem. Liczy się jeszcze zachowanie. Tutaj musi być ono wzorowe lub bardzo dobre. Uczeń, który zdobywa same najwyższe noty, nie może być rozrabiaką - a wzorem do naśladowania dla innych. Pod względem zarówno nauki, jak i zachowania.

Te warunki zostały określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych.

Czerwony pasek na świadectwie - od kiedy można go otrzymać?

Świadectwo z wyróżnieniem, czyli tym przysłowiowym czerwonym paskiem mogą otrzymać uczniowie, którzy spełnili określone normy. Zdobyli średnią ocen, która wynosi minimum 4,75 oraz jako podsumowanie swojego zachowania, zostali określeni na wzorowego lub bardzo dobrego ucznia. Świadectwa z czerwonym paskiem nie otrzymują jednak uczniowie klas 1-3, mogą je dostać ci starsi, od czwartej klasy wzwyż.

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: