Mężczyzna w damskiej bieliźnie bawił się z dziećmi. Organizatorzy imprezy się tłumaczą

Podczas Nocy Muzeów w Muzeum Australijskim w Sydney miało miejsce kontrowersyjne wydarzenie dla dzieci. W sieci pojawiły się zdjęcia przedstawiające mężczyznę ubranego w damską bieliznę, który bawi się z maluchami. Teraz organizatorzy imprezy muszą zmierzyć się z krytyką.

Więcej wiadomości ze świata przeczytasz na Gazeta.pl.

Mężczyzna w czarnych kabaretkach, różowych butach i damskiej bieliźnie siedzi na podłodze i układa klocki Lego w otoczeniu małych dzieci. Po tym jak zdjęcia ujrzały światło dzienne i na obiekt spadła fala krytyki, Australijskie Muzeum tłumaczyło się, że jest "bezpiecznym miejscem, gdzie każdy może poczuć się mile widziany". Do rodziców nie przemówiły ich słowa.

Zobacz wideo Popkultura odc. 116

Mężczyzna w damskiej bieliźnie bawił się z dziećmi

Osoba w kontrowersyjnym stroju dołączyła do grupy nieletnich  w czasie warsztatów, podczas których dzieci miały poczuć się jak prawdziwi konstruktorzy. Z klocków Lego dzieci miały zbudować budowle na miarę Sydney Opera House. Tylko coś poszło nie tak. Rodzice nie podzielali entuzjazmu pana w kabaretkach.

Byłam tam wtedy. Kiedy zapytałam ochronę, czy coś z tym zrobią, powiedzieli, że nie mogą i wskazali na organizatora
Kiedyś pracowałem na placu zabaw, nie wyobrażam sobie, że można do czegoś takiego dopuścić
Czemu pozwoliliście fetyszyście przebywać z dziećmi?

- czytamy w komentarzach na Twitterze.

W oświadczeniu organizatorzy imprezy zapewnili, że aby wszyscy zwiedzający czuli się komfortowo podczas przyszłych Nocy w Muzeum, plac zabaw będzie przeznaczony wyłącznie dla dzieci.

Więcej o: