Rekrutacja do przedszkoli. Rodzicu, pilnuj terminów. Zapominalscy stracą możliwość opieki dla dzieci na okres wakacyjny

Za niedługo rozpoczynają się wakacje. Dwa miesiące wolnego od zajęć szkolnych. Jednak wcale nie jest to dobra informacja dla rodziców małych dzieci. Oni nie mogą pozwolić sobie na tak długi urlop, a z drugiej strony muszą zatroszczyć się o opiekę dla swoich pociech. Warto pilnować terminów, aby nie zostać na lodzie. Właśnie rusza rekrutacja do przedszkoli na okres wakacji.

W lipcu i sierpniu 2022 roku, wszystkie przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach będą organizować opiekę dla dzieci w ramach tzw. dyżurów wakacyjnych. Rodzice mogą już zapisywać swoje dzieci, aby w miesiącach letnich nie zostać bez opieki dla malucha. Szczegółowe informacje widnieją na stronach internetowych przedszkoli oraz urzędów miast.

Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wakacyjne dyżury w przedszkolach - sprawdź termin rekrutacji

Przedszkole funkcjonuje przez cały rok, z wyjątkiem przerw ustalonych na samym początku roku, przez dyrektorów tych placówek, bądź innych osób nadzorujących. Przerwy w działalności przedszkola w wakacje związane są głównie z prowadzonymi pracami remontowo-modernizacyjnymi oraz prawem nauczycieli i pracowników takich placówek do urlopu wypoczynkowego - także w miesiącach letnich. Dzieci mają zapewnione w tym czasie miejsce w innym przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole - jeśli oczywiście rodzice przestrzegają zapisów i wezmą udział w rekrutacji na wakacyjny dyżur dla swojego dziecka.

Andrzej Duda podpisał projekt ustawy o nowym święcie państwowymNowe święto państwowe w czerwcu. Czy jest to dzień wolny od szkoły?

Opieka wakacyjna w każdym z dyżurujących przedszkoli jest organizowana w ramach kilku turnusów, w zależności od ustaleń. Szczegółowe informacje, kiedy dane przedszkole będzie zamknięte, najlepiej sprawdzić u źródła, czyli w sekretariacie placówki bądź na stronie internetowej. W większości rekrutacja na tzw. opiekę wakacyjną przebiega internetowo.

Jak zapisać dziecko na wakacyjny dyżur?

Wszyscy rodzice, zainteresowaniem zapisem na tzw. wakacyjny dyżur do danego przedszkola powinni złożyć w dyżurującej placówce tzw. kartę zgłoszenia.

Rządowy projekt 'Mieszkanie bez wkładu własnego', zdj. ilustracyjneMieszkanie bez wkładu własnego. Warto pilnować kluczowego terminu

Wzór zgłoszenia oraz sposób składania dokumentów potrzebnych do zapisu określa dyrektor przedszkola. Informacje o terminach naboru na dyżury wakacyjne oraz dokument, który trzeba wypełnić należy szukać na stronie internetowej przedszkola, w sekretariatach oraz na tablicy ogłoszeń danej placówki.

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: