Radzi, jak uniknąć dzieci na weselu. "To twoja pociecha, ale za catering płacę ja"

Wesele bez dzieci to temat, który wzbudza spore zainteresowania. Jedna z tiktokerek radzi, co mówić, kiedy pojawią się pytania o to, dlaczego para młoda chce świętować bez dzieci. Odpowiedzi mogą wyprowadzić z równowagi rodziców, jednak należy pamiętać, że to decyzja organizujących wesele i nikt nie ma prawa negować tego.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Wesela bez dzieci, czy z dziećmi to problematyczna kwestia, która budzi sporo wątpliwości. Niektóre pary młode uwielbiają maluchów, ale są też takie, którym przeszkadzają szalejące pomiędzy stolikami szkraby. Obecność dzieci na weselu może mocno wpłynąć na charakter przyjęcia. Choć mówi się, że zapraszanie na wesele pełnych rodzin to tradycja, to wesela bez dzieci też są bardzo popularne. 

To, czy para młoda zdecyduje się wesele dzieci, budzi to spore emocje w rodzinie. Bliscy uważają, że to dość kontrowersyjny krok ze względu na to, że przecież dzieci to też członkowie rodziny. Niektórzy mają dość osobiste powody takie jak brak możliwości zatrudnienia niani na całą noc. Dla nich to nie zrozumiała decyzja. Jednak pary młode otwarcie sugerują, że wesele bez dzieci to nie tylko spora oszczędność, lecz także ograniczenie dodatkowego stresu. Jedna z tiktokerek radzi, jak wybrnąć z sytuacji, kiedy pojawią się pytania od najbliższych. 

Zobacz wideo Agnieszka Kaczorowska o córkach i macierzyństwie

Dziewczyna zdradzam, co mówić, kiedy pojawią się pytania, dlaczego organizuje się wesele bez dzieci. Każda para młoda powinna to zapamiętać

Jedna z tiktokerek zamieściła na TikToku filmik, w którym tłumaczy, co mówić, kiedy pojawią się pytania o to, dlaczego para młoda zdecydowała się na organizację przyjęcia weselnego bez najmłodszych. 

Jak odpowiadać, gdy ludzie debatują z tobą o tym, że nie chcesz zapraszać dzieci na wesele?

- zaczęła dziewczyna i zdradziła, co można odpowiedzieć rodzicom, którzy za wszelką cenę chcą zabrać swoje dzieci na przyjęcie weselne: 

  • Ja chce mieć na weselu tylko dorosłych,
  • To twoja pociecha, ale za catering płacę ja,
  • Dziecko jest dalej dzieckiem,
  • Przecież dzieci mają po pięć lat,
  • Jak ja kończyłam studia, to on był jeszcze w macicy.

Chłopiec miał zanieść obrączki do ołtarza. W połowie drogi zmienił zdanie.Chłopiec niósł obrączki na ślubie. Sprawy przybrały niespodziewany obrót

"To dzień pary młodej i jeśli nie chcą mieć na swojej imprezie dzieci, to goście powinni to uszanować"

Zapytaliśmy naszych czytelników, jakie mają zdanie dotyczącego tego, że wesela bez dzieci zyskują coraz większą popularność. Poprosiliśmy ich, aby podzielili się swoimi doświadczeniami z dziećmi na weselu i aby opowiedzieli, jak zareagowaliby na zaproszenie na ślub z dopiskiem 'bez dzieci'. Pod wpisem na profilu facebook'owym Edziecko.pl, wywiązała się bardzo emocjonująca dyskusja. Zdania były podzielone.

Uważam, że każdy ma prawo zorganizować wesele jak chce. To dzień pary młodej i jeśli nie chcą mieć na swojej imprezie dzieci, to goście powinni to uszanować. Dostaliśmy kilka razy zaproszenia na wesele bez dzieci i poszliśmy bez dzieci.
Bez dzieci. Wesele to impreza z alkoholem, a do baru nikt dzieci nie zabiera.
Gorzej jak wesele jest na drugim końcu Polski, wtedy dopisek bez dzieci, wiąże się z nieobecnością tej części rodziny.
Jeśli miałabym komu powierzyć opiekę nad dziećmi, to chętnie, ale niestety nie mam więc albo z dziećmi albo w ogóle.
Zapraszałam z dziećmi. Jeśli ktoś ma ochotę zabrać swoje pociechy, to czemu nie? Mi osobiście to nie przeszkadza. Pamiętam sama jak byłam małą dziewczynką, to uwielbiałam patrzeć na piękne panny młode, w sukniach jak z bajki.
Jeśli otrzymuję zaproszenia na wesela to zazwyczaj nie zabieram swoich dzieci

- czytamy w komentarzach.

Dziecko na weselu, zdjęcie ilustracyjneOrganizują wesela bez dzieci. "Tym kobietom przewraca się już w głowie"

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: