Rodzicu, ważna data. Nie przegap, bo stracisz szansę na opiekę nad dzieckiem w wakacje

Za chwilę rozpoczną się wakacje, dwa miesiące błogiego lenistwa. Jednak nie dla wszystkich. Lipiec i sierpień jest prawdziwą zmorą dla rodziców z małymi dziećmi, kiedy nie mogą pozwolić sobie na tak długi urlop od pracy, aby zająć się swoją pociechą. Z pomocą przychodzą przedszkola i żłobki, jednak warto przestrzegać ważnego terminu. W innym przypadku można stracić szansę na opiekę nad dzieckiem w miesiącach wakacyjnych.

Zanim rodzice dzieci zaplanują swoje urlopy wakacyjne warto prześledzić również informacje, które znajdziemy na stronach przedszkoli i żłobków. Przede wszystkim chodzi o tzw. wakacyjny dyżur i termin złożenia deklaracji. Jeśli to zostanie przegapione, rodzice mogą stracić szansę na opiekę nad dzieckiem w lipcu i sierpniu.

Zobacz wideo Friz pokazują gdzie spędza wakacje z Wersow. Hotel robi ogromne wrażenie

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wakacyjne dyżury w przedszkolach - gdzie szukać informacji?

Przedszkola dla dzieci i maluchów działają cały rok, jednak w wakacje przez jakiś czas mogą być zamknięte z powodu urlopów pracowników, prac remontowych, czy innych zadań wymagających zamknięcia obiektu. Dlatego też organizowane są tzw. wakacyjne dyżury, by nie robić problemów pracującym rodzicom i uniknąć sytuacji, w której wszystkie przedszkola w danym mieście są zamknięte. Grafik dyżurów w przedszkolu jest najczęściej podany na stronie urzędu miasta bądź gminy, a także konkretnych placówek. Aby uniknąć niepotrzebnego chaosu i zamieszania, niektóre urzędy i przedszkola już teraz rozpoczynają zapisy na wakacyjne dyżury w podanych placówkach. Warto więc zdecydować, czy chcemy (i potrzebujemy) mieć możliwość skorzystania z wakacyjnej opieki.

Rządowy projekt 'Mieszkanie bez wkładu własnego', zdj. ilustracyjneMieszkanie bez wkładu własnego. Warto pilnować kluczowego terminu

Zapisy i terminy poszczególnych miast w wakacyjnym dyżurze

Większość przedszkoli prowadzi zapisy online, co usprawnia cały proces. Czasem jednak trzeba odwiedzić placówkę osobiście i wyrazić chęć zapisu dziecka na taki wakacyjny dyżur. W obu przypadkach wymagane jest złożenie w konkretnym terminie karty zgłoszenia. Wzór takiego dokumentu dostępny jest na stronach poszczególnych oddziałów przedszkolnych lub urzędów miasta.

Przygotowaliśmy krótką listę miast oraz daty rozpoczęcia zapisów na wakacyjne dyżury w przedszkolach:

  • Warszawa - od kwietnia 2022 roku (online),
  • Gdańsk - od 4 do 20 maja 2022 (osobiście),
  • Kraków – daty uzależnione są od konkretnego przedszkola, warto sprawdzić bezpośrednio na stronach www danej placówki,
  • Poznań - od 7 do 11 marca 2022,
  • Łódź - od maja 2022 (daty uzależnione od konkretnego przedszkola).

Od kiedy wakacje 2022? To ostatni rok na starych zasadachOd kiedy wakacje 2022? To ostatni rok na starych zasadach

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: