Chłopiec chwycił za mikrofon w czasie komunii. Wszyscy zamarli. "Popłakałam się z wrażenia"

Nastolatek postanowił wzbogacić liturgię podczas własnej komunii i zaśpiewał piękną pieśń kościelną na chwałę Boga. Nagranie z kościoła opublikowano na Facebooku. Internauci są zachwyceni głosem dziecka. - Chłopak ma talent. Do chóru się nadaje. Wielki serducho dla ciebie - czytamy w komentarzach.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Pierwsza komunia święta dla chrześcijan to ważna, a zarazem bardzo wyjątkowa uroczystość. Rodzice zgodnie z tradycją przygotowują huczne przyjęcie dla rodzin i bliskich, które często odbywają się w hotelach lub restauracjach. Pierwsza komunia święta zazwyczaj odbywa się w kwietniu, maju oraz czerwcu. Jeszcze w tamtym roku w niektórych kościołach dzieci przystępowały do sakramentu z zachowaniem reżimu sanitarnego. Były też takie parafie, które przekładały komunie na przyszły rok. Teraz zarówno dzieci, jak i rodzice nie muszą się już o to martwić. Komunie wróciły do stanu sprzed pandemii.

Rodzice starają się zorganizować dzieciom niezapomniane przyjęcia, a dzieci robią wszystko, aby przeżyć tę chwilę jak najbardziej podniośle. Jeden z chłopców zaśpiewał na komunii "Ave Maria". Wykonanie zachwyca. 

Zobacz wideo 100 lat sukienek na komunię. Polskie gusta od 1915 roku

Chłopiec zaśpiewał podczas własnej komunii świętej. Głos zachwyca

Trwa sezon komunijny. Dzieci chcą nie tylko przyjąć Pana Jezusa do swojego serca, ale także starają się swoją obecnością i talentami wzbogacić liturgię poprzez włączenie się w przygotowanie mszy świętej. Jeden z nastolatków postanowił podczas swojej komunii, zaśpiewać popularną pieśń kościelną - "Ave Maria". Jego oryginalne wykonanie chwyta za serce.

Internauta: "Coś pięknego! Aż ciarki przechodzą"

Internautom bardzo spodobało się urocze wykonanie pieśni. Większość z nich zapewniła, że chłopiec zaśpiewał naprawdę wyjątkowo i powinien szlifować swój talent, który w przyszłości z pewnością zaowocuje.

Wielkie brawa! Coś pięknego! Aż ciarki przechodzą! Gratuluję głosu.
Cudowny, anielski głos.
Popłakałam się z wrażenia.
Śliczne wykonanie i piękny głos.
Chłopak ma talent. Do chóru się nadaje. Wielki serducho dla ciebie. Brawo!
Piękny głos. Dziecko ma niezwykły talent.
Niepowtarzalny głos!
Coś pięknego! Gratulacje i ukłony za tak piękne wykonanie. Cudnie

- czytamy w komentarzach. 

W Polsce coraz więcej rodziców rezygnuje z chrztu dziecka.Babcia o dzieciach w Kościele: Zero dyscypliny. Matka musi uczyć, że to miejsce święte

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: