Nietypowe imię dla chłopca szybko zdobywa popularność. Z miejsca 18. wskoczyło aż na 11. Jego zdrobnienie jest urocze

Moda na nadawanie imion starych, popularnych za czasów naszych dziadków - wraca jak bumerang. W obecnych rankingach szczyty popularności zajmują imiona takie jak: Antoni, Franek, Adam, czy Stanisław. Jest jednak jedno nietypowe, niegdyś zapominane, które z roku na rok otrzymuje je coraz więcej nowonarodzonych chłopców. Mowa tu o Nikodemie, czyli Nikosiu.

Nikodem to imię pochodzenia greckiego, które złożone jest z wyrazów "nike" (zwycięstwo) oraz "demos" (lud). W dosłownym znaczeniu oznacza „ten, który zwycięża dla ludu". Znane było już od dawna, pojawiło się już nawet w ewangelii. W Polsce imię Nikodem pojawiło się w XV wieku, w aktualnych czasach należy do bardzo popularnej grupy imion nadawanym chłopcom, którzy właśnie przyszli na świat.

Zobacz wideo Basia Kurdej-Szatan zdradziła imię dziecka. Jak się czuje w 8. miesiącu ciąży?

Najpopularniejszy Nikodem w Polsce

Najpopularniejszym Nikodemem w Polsce jest postać fikcyjna, tytułowy bohater powieści a także i filmu pt. "Kariera Nikodema Dyzmy". Któż z nas nie kojarzy przygód Nikosia, w którego wcielił się Cezary Pazura? Mały Nikoś z pewnością zyska uznanie rodziców i dziadków, ale może kojarzyć się także z nieco przebiegłym i śmiesznym bohaterem ''Kariery Nikodema Dyzmy''. Podobnie jak sama postać filmowego Nikosia - z jednej strony to przebiegły lis, ale z drugiej sympatyczny i życzliwy mężczyzna.

Biblijne imię dla chłopca, które było hitem w latach 90. Teraz traci na popularności na rzecz antycznegoTak nazywano dzieci 100 lat temu. Dziś klasyczne imiona wracają do łask

Jaki jest Nikodem?

Osoby noszące to wyjątkowe i równie nietypowe imię cenią sobie bogactwo i szeroko pojętą wygodę. Chętnie otaczają się zgromadzonymi dobrami, które gwarantują wysoki poziom życia. Dalekie podróże, modne ciuchy, zabawy w pubach i restauracjach, drogie prezenty i zabawki - Nikoś ma bardzo rozległą listę wydatków, bez których nie potrafi się obejść. Lubi życie towarzyskie. Jest mężczyzną wygadanym i obytym w świecie. Upór, konsekwencja i zawziętość pozwalają mu sporo osiągnąć.

Szybko się uczy, przyswaja wiedzę, więc jeśli dobre wzorce wśród rodziców i dziadków, może zajść naprawdę wysoko.

Imię dla dziewczynki, które wypadło z rankingu. Niegdyś uchodziło za zakazane, a oznacza pięknąKrótkie imię dla dziewczynki. Jest antyczne i oznacza księżyc

Wybór imienia dla dziecka to decyzja na całe życie

Każdy ma prawo do własnego zdania i upodobań, dlatego przy wyborze imienia dla nowonarodzonego chłopca nie kierujmy się naszymi preferencjami, ale przede wszystkim weźmy pod uwagę, że to decyzja na całe życie. Pomocne w wyborze imienia dla dziecka będą rankingi najpopularniejszych imion zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.

DziewczynkaZakazane imię na chrzcie. Kiedyś popularne, dziś spada w rankingu

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: