Rodzina wyśmiała imię ich córki. "Brzmi jak oranżada, pójdzie do szkoły i ją przechrzczą"

Wybór imienia dla dziecka to niełatwa sprawa. Problem pojawia się wtedy, kiedy rodzice zdecydują się na konkretne imię i nie zostanie ono zaakceptowane przez członków rodziny. Wtedy pojawiają się łzy i niepotrzebny stres. Czasami rodzice zwyczajnie starają się tym nie przejmować. - Cieszę się, że postawiliśmy na swoim i utarliśmy nos ukochanej rodzince. To przecież my jesteśmy rodzicami - zapewniła matka.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Imię dla chłopca i imię dla dziewczynki to kwestia, która zawsze wzbudza sporo emocji. To poważny dylemat, który potrafi spędzić sen z powiek. Najczęściej stawia się na popularne i tradycyjne imiona, choć te oryginalne i nietypowe także mają swoich zwolenników. Nie raz to właśnie członkowie rodziny podrzucają pomysły na imiona, które nie do końca podobają się samym rodzicom. Czasami rodzice decydują się samodzielnie wybrać imię, które później przedstawiają najbliższym. Reakcja rodziny może być sporym zaskoczeniem.

Zrobiła przyjęcie z okazji ujawnienia płci dziecka. Impreza przerodziła się w chaosZrobiła przyjęcie z okazji ogłoszenia płci dziecka. Impreza zmieniła się w chaos

Wybrali imię, które nie spodobało się rodzinie. "To przecież my jesteśmy rodzicami"

Decyzja o wyborze imienia dla dziecka nie jest łatwa. Rodzicom towarzyszy stres, bo wiedzą, że  chcą dać nowo narodzonym pociechom jak najlepszy start w życie. Jedni decydują się, aby nazwać tak, jak im się podoba, a inni chcą, aby imię nawiązywało do ważnej osoby z rodziny więc przeglądają drzewa genealogiczne. Problem pojawia się wtedy, kiedy ktoś wyśmiewa tę decyzję. Nasza czytelniczka podzieliła się z nami historia dotyczącą imienia, które wybrała wraz z mężem dla córeczki. 

Kiedy zaszłam w ciążę, to dość szybko zaczęliśmy myśleć o imieniu dla dzieci. Jak okazało się, że urodzę córkę, to wybór było oczywisty. Zawsze chcieliśmy nazwać dziecko na cześć mojej prababci - Heleny. Rodzina ze strony męża wyśmiała ten pomysł. Bratowa powiedziała, że to imię brzmi jak oranżada, a jak mała pójdzie do szkoły, to ją przechrzczą. 

- wyznała kobieta i dodała, że była zniesmaczona zachowaniem bratowej, jednak postanowiła się tym nie przejmować. 

Było mi przykro! Jak tak można? Mogła to zachować dla siebie. Mąż pocieszał mnie i prosił, żebym nie zwracała na to uwagi i tak zrobiłam

- dodała.

Jakie imię dla dziecka wybrać? (zdjęcie ilustracyjne)Krótkie imię dla dziewczynki pnie się w rankingu. Oznacza łaskę

Zapytaliśmy ją także o to, czy ciężko było zdecydować o imieniu dla córeczki. Ania odpowiedziała bardzo konkretnie:

Wybór imienia dla córki nie spędził nam sen z powiek. Wiedzieliśmy, czego chcemy. Nikt i nic nie wpłynęłoby na naszą decyzję. Cieszę się, że postawiliśmy na swoim i utarliśmy nos ukochanej rodzince. To przecież my jesteśmy rodzicami.

Święte imiona żeńskieTe imiona nosi najwięcej Polek. Wielu rodziców ich unika

Nietypowe imiona nadawane w 2020 roku

W 2020 roku kilkoro rodziców chciało nazwać dzieci w nietypowy sposób. Niekiedy urząd stanu cywilnego odmawia nadania takich imion. Kierownik urzędu stanu cywilnego odmówił natomiast nadania dziewczynce imienia Toshiba, a chłopcu – Sosnowiec. Jak informuje Onet, rzeczniczka urzędu miasta Katowice Ewa Lipka powiedziała:

Mijający rok zdominował koronawirus, na szczęście żaden z rodziców w Katowicach nie chciał nazwać swojego dziecka Pandemia, Sars, Covid czy Kwarantanna, choć w innych częściach Polski podobno takie pomysły się pojawiały. Ten rok w naszym mieście należał zdecydowanie do Julii i Franciszka.

Zarejestrowano jednak inne nietypowe imiona: Aurora, Mila, Flora, Megan, Dylan, Al czy dobrze znany na Ukrainie Taras.

Choć są imiona nawiązujące do nazw geograficznych, to nie są one wprost nazwami np. miast. Dlatego nie zarejestrowano imienia Sosnowiec, choć z miastem chętnie współpracujemy i się lubimy. Gdyby ktoś chciał zarejestrować imię Katowice, decyzja również byłaby odmowna

- dodała Ewa Lipka.

Dziecko na smyczy w galerii handlowe. 'To nadal jest sprzedawane?'Dziecko na smyczy w galerii handlowej. "Dlaczego nadal jest to sprzedawane?"

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: