Dwie godziny dla rodziny 2022. Pracodawca zwolni cię wcześniej z pracy?

"Dwie godziny dla rodziny" to specjalna akcja, która ma na celu danie możliwości spędzenia czasu wolnego ze swoją rodziną, a nie w pracy. Jej organizatorem jest Fundacja Humanites, która zaprosiła do udziału szereg przedsiębiorstw działających w Polsce i zagranicą. Organizatorzy zachęcają firmy, aby przyłączyły się do tego projektu i w wyznaczonym terminie skracały dzień pracy z 8 do 6 godzin. Zaoszczędzony w ten sposób czas pracownicy mogą spędzić ze swoimi bliskimi.

Akcja "Dwie Godziny dla Rodziny" związana jest z Międzynarodowym Dniem Rodziny, obchodzonym 15 maja. Jej celem jest zwrócenie uwagi, że pracownik poza pracą - ma swoje życie prywatne i rodzinę. Wiadomym jest, że to przede wszystkim szczęście w życiu prywatnym przekłada się na większe zaangażowanie w pracy. Szeroko mówi również o tym zasada work-life balance, która małymi krokami również zostaje wprowadzana do życia pracowników.

Zobacz wideo Dorota Wellman, by zdążyć do pracy, wstaje o czwartej rano. "To są nienormalne godziny"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

"Dwie godziny dla rodziny" znane w wielu firmach

Instytut Humanites już po raz 11-sty organizował akcję, do której zaprosił szereg pracodawców z Polski i zagranicy.

W ostatnich latach kampania ta rozwinęła się w Globalny Ruch Społeczny na Rzecz Bliskości: wzięło w niej udział 1,2 miliona pracowników z ponad 1100 firm w 18 krajach. W ogólnopolskich badaniach satysfakcji akcja wskazywana jest przez pracowników jako jeden z top 10 benefitów

- czytamy na stronie Fundacji.

Cała kampania daje możliwość zwrócenia uwagi pracodawców na to, jakie korzyści płyną z kultury pracy, w której łączy się role zawodowe i prywatne pracowników, a przede wszystkim kładzie nacisk na wspieranie budowania dobrych i trwałych więzi w ich rodzinach.

Ulga prorodzinna 2022 a limit dochodu. Dla niektórych to ostatni rok korzystania z ulgi na dzieckoUlga na dziecko 2022. Niektórzy rodzice będą rozczarowani

Międzynarodowy Dzień Rodziny

Co prawda w tym roku Międzynarodowy Dzień Rodziny przypadł na niedzielę 15 maja, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby firmy i korporacje wyznaczyły o dwie godziny szybsze skończenie pracy - na inny dzień. Ucieszą się z tego szczególnie rodzice z małymi dziećmi, czy dziadkowie. Jednak należy pamiętać, że cała akcja zwrócona jest nie tylko w stronę osób posiadających dzieci - ale każdego pracownika. Każdy ma rodzinę i chciałby móc poświęcić jej dodatkowy czas wolny.

Udział w akcji jest bezpłatny i to od osób zarządzających przedsiębiorstwami zależy, czy włączą się do projektu.

Pokazała co kupiła córce w lumpeksie. To bluzka od znanego projektanta. Cena szokuje. 'Ale fart'Pokazała co kupiła córce w lumpeksie. To bluzka od znanego projektanta. "Ale fart"

"Dwie godziny dla rodziny" - jak świętować?

Dodatkowe dwie godziny wolnego czasu możemy przeznaczyć na dowolny cel. Oczywiście - najlepiej będzie, jak ten "cel" będzie typowo rodzinny. Wycieczka rowerowa z dziećmi? Piknik z rodzicami w ogrodzie? A może wspólny obiad na mieście ze swoją drugą połówką? W domu dobrym pomysłem będzie wspólne gotowanie, obejrzenie ciekawego filmu lub gra w planszówki. Pomysłów jest wiele, a ważnym jest przede wszystkim to, aby czas wolny poświęcić na pielęgnowanie relacji rodzinnych, które - jakby nie patrzeć - są szczególnie ważne w dzisiejszych czasach.

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: