Warkocz francuski - proste sposoby na idealny splot

Warkocz francuski to modna propozycja zarówno na wyjątkowe okazje, jak i codzienne aktywności. Sprawdź, jak zrobić warkocz francuski i co sprawi, że fryzura utrzyma się na dłużej.

Warkocz francuski to tradycyjne uczesanie, które aktualnie wraca na salony i szkolne korytarze. Jak wygląda taki splot i dlaczego jest najczęściej wybieranym warkoczem? Warkocz francuski wyróżnia się bardzo wysokim początkiem, włosy należy zapleść już na górze głowy. Taka metoda ładnie eksponuje buzię dziecka i pasuje do każdego kształtu twarzy. Warkocz francuski z dwoma pasmami wokół twarzy z wygodnego uczesania na co dzień zmienia się w idealną fryzurę na komunię, czy urodziny. Największym plusem tej fryzury jest jednak to, że pasuje zarówno dzieciom jak i dorosłym, mama z córką mogą uczesać się identycznie. 

Fryzury dla chłopców występują w wielu wariantach. Zdjęcie ilustracyjneFryzury dla chłopców- samuraj, grzybek, fryzura surfera, a może irokez?

Warkocz francuski - jak zrobić samemu? Przygotowanie włosów 

Mitem jest, że misterne fryzury nie utrzymają się na świeżo umytych włosach. Zmianę struktury włosa można uzyskać przy pomocy dedykowanych kosmetyków. Pianka, pasta do włosów pomogą przygotować kosmyki do warkocza francuskiego i nie tylko. Wystarczy niewielką ilość nałożyć na włosy i rozprowadzić po całej długości. Jak zrobić samemu warkocz francuski? Podpowiadamy!

Zobacz wideo Warkocz bez plecenia. Tak efektowny i łatwy do wykonania

Warkocz francuski - jak zrobić krok po kroku? Instrukcja 

Początki mogą być trudne, dlatego warto zacząć od ćwiczeń na przykład na główce fryzjerskiej. Jak zrobić krok po kroku warkocz francuski? Poniżej prezentujemy szczegółową instrukcję. 

  • Na początek na umyte włosy nakładamy piankę lub odrobinę pasty.  
  • Następnie włosy zaczesujemy do tyłu i rozdzielamy na trzy pasma. 
  • Boczne pasma przewlekamy nad środkowym. 
  • W kolejnym kroku postępujemy dokładnie tak jak przy tradycyjnym warkoczu, należy tylko w odpowiednim momencie dobrać kolejne partie.  
  • W momencie, gdy skończą się włosy do dobierania, wracamy do tradycyjnego splotu. 
  • Na koniec włosy wiążemy przy pomocy gumki. 
  • Fryzurę można dodatkowo ozdobić przy pomocy kwiatów lub wstążki.   
 

Fryzury dla dziewczynek powinny być przede wszystkim wygodne. Zdjęcie ilustracyjneFryzury dla dziewczynek- koczki wiewióreczki, grzywka, czy bąbelkowy kucyk?

Warkocz francuski odwrotny - oryginalna wersja 

Dzięki delikatnej modyfikacji metody w prosty sposób można stworzyć równie efektowną wersję: warkocz francuski odwrotny. 

  • Ponownie wydzielamy trzy, równe pasma włosów na szczycie głowy. 
  • Teraz pasma wplatamy pod spód, a nie na wierzch. 
  • Ponownie dobieramy pasma, aż do końca i kończymy warkocz gumką lub tasiemką.  
 

Zobacz też: Jak w domu zrobić tęczowe włosy. Potrzebujesz tylko jednej rzeczy

Więcej o: