Prezent na komunię dla dziewczynki 2022. Oto kilka przydatnych podpowiedzi!

Prezent na komunię dla dziewczynki w 2022 roku może być bardziej lub mniej tradycyjny. Medalik, Biblia, ale też rower lub laptop - pomysłów jest bardzo wiele. Na które warto stawiać w tym sezonie?

Prezent na komunię dla dziewczynki 2022: ważna jest kwota

Jaki prezent na komunię dla dziewczynki w 2022 r. może zrobić duże wrażenie na dziecku? Przede wszystkim coraz częściej podarunkiem jest pewna kwota pieniędzy. Zwolennicy takiego rozwiązania podkreślają, że jest ono bardzo praktyczne. W rzeczywistości dziecko może samo wybrać to, co jest mu potrzebne i nie ma problemu tzw. niechcianych prezentów.

Z drugiej strony przemyślany wybór prezentu na komunię dla dziewczynki bardzo dobrze świadczy o nas, naszym nastawieniu i zaangażowaniu. Warto zacząć tu od ustalenia ram budżetu na zakupy. W ramach danej kwoty mieści się najczęściej pewna kombinacja upominków. Składa się na nią czasem główny upominek i np. symboliczne drobiazgi. Najczęściej dalecy krewni i znajomi zaproszeni na uroczystość komunijną wydają ok. 200-300 zł na prezent. W przypadku bliskich krewnych (wujkowie, ciocie) jest to już jednak 300-400 zł. Podobną kwotę wydatków najczęściej deklarują dziadkowie. Co z rodzicami chrzestnymi? W ich przypadku jest to już przedział pomiędzy sumą 500 a 1500 zł. 

Bukieciki komunijne dla dziewczynek. Zdjęcie ilustracyjneBukieciki komunijne dla dziewczynek - gotowe patenty na uroczą kompozycję

Prezent na komunie dla dziewczynki

Jaki prezent na komunię dla dziewczynki mógłby być najlepszy? Oczywiście wśród najchętniej kupowanych znajdą się rzeczy symboliczne, które oprócz wartości materialnej będą miały znaczenie jako pamiątki. Chodzi m.in. o złote medaliki, pamiątkowe egzemplarze Biblii lub okolicznościowe albumy na zdjęcia. W ostatnich sezonach popularne są też pamiątki komunijne posrebrzane lub z ozdobnego szkła. 

Do typowych prezentów na komunię dla dziewczynki należą też zegarki. Zaletą tej kategorii prezentów jest duża rozpiętość cenowa. Może być to prezent zarówno od jednego z gości, jak i od któregoś z chrzestnych. Często wręcza się także:

  • Drobne urządzenia elektroniczne np. czytniki e-booków, smartbandy.
  • Akcesoria komputerowe.
  • Pięknie wydane i eleganckie zestawy książek.
  • Rolki.
  • Deskorolki lub deskorolki elektryczne.
  • Ciekawe gry planszowe.
Zobacz wideo 100 lat sukienek na komunię. Polskie gusta od 1915 roku

Prezent na komunię dla dziewczynki od chrzestnego

Szczególnym przypadkiem jest w tym miejscu prezent na komunię dla dziewczynki od chrzestnego. Z reguły jest on bardziej okazały, bo na forach internetowych i w grupach społecznościowych można się spotkać z kwotami na poziomie od 500 do 1500 zł. Co można kupić dziecku za tę lub wyższą cenę? Dawniej popularnym prezentem od ojca chrzestnego był rower. Obecnie także jest to z pewnością trafiony prezent komunijny. Czasem alternatywą dla niego jest hulajnoga elektryczna

Sprzęt komputerowy także postrzegany jest jako dobry prezent komunijny od ojca chrzestnego dla przystępującej do komunii dziewczynki. Obecnie trudno jednak za kwotę do 1500 zł kupić dobrej jakości laptopa. Bywa więc, że podarunkiem jest tablet, aparat fotograficzny lub konsola do gier. 

Coraz bardziej popularne są przy tym mniej typowe prezenty na komunię. Takim podarunkiem może być przecież także kurs fotografowania, wykupienie lekcji jazdy konnej lub jakikolwiek inny program, który wpisuje się w zainteresowania małej dziewczynki. Często są to kursy, które jednocześnie bawią i uczą. 

KomuniaKrótkie życzenia komunijne dla chłopca od rodziców chrzestnych

Prezent na komunię dla dziewczynki od chrzestnej? Biżuteria zawsze jest w modzie

Jaki może być prezent na komunię dla dziewczynki od chrzestnej? Podarunki od obojga rodziców chrzestnych z reguły należą do tej samej grupy rzeczy. Warto więc postarać się o dobrą komunikację po to, żeby nie doszło do zakupu tej samej rzeczy. 

W przypadku matki chrzestnej doskonały prezent na komunię dla dziewczynki to bardzo często złota lub srebrna biżuteria. Taki wybór ma bardzo wiele zalet. Z pewnością jest podarunkiem na całe lata i może być noszona nawet wtedy, gdy dziecko dorośnie. Chodzi przy tym o bardzo różne precjoza: kolczyki, naszyjniki, pierścionki lub kosztowne dewocjonalia. Biżuteria nadaje się przy tym zarówno jako główny prezent, jak i dodatek do innych podarunków.  

Niezależnie od wyboru prezentu komunijnego dla dziewczynki nie można się w tym zatracić. To nie sfera materialna jest tu najważniejsza, ale religijna i duchowa. Warto się tego trzymać.  

Zobacz też: Pamiątka na pierwszą komunię. Najpiękniejsze propozycje dla chłopca i dziewczynki

Więcej o: