Magda Stępień zleciła powtórzenie badań nowotworu u syna. "To cud. Matczyna intuicja"

Magda Stępień przekazała na Instagramie, że postanowiła zlecić w Izraelu powtórzenie badań wykonanych w Polsce. Na szczęście diagnoza się nie potwierdziła. Modelka zapewnia, że tu cud i podkreśla, że matczyna intuicja jej nie zawiodła. - To ogromny cud. Jestem wdzięczna Bogu, że prowadził mnie - tłumaczy mama małego Oliwiera.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Magda Stępień i Jakub Rzeźniczak są rodzicami małego Oliwiera, u którego kilka miesięcy temu wykryto rzadki nowotwór wątroby. Celebrytka postanowiła nawet zorganizować zbiórkę pieniężną. Za pieniądze wyleciała z synem na leczenie do Izraela i zniknęła ze świata mediów. Po dłuższej nieobecności powróciła na Instagrama i opowiedziała, jak przebiega leczenie w izraelskiej klinice. Zaapelowała o zrozumienie i podkreśliła, że jest skupiona wyłącznie na walce o życie syna. Dodała, że to długie i trudne leczenie, informując, że u Oliwiera pojawiły się przerzuty, które na szczęście nie powiększają się dzięki leczeniu. Teraz wraca do fanów z kolejnymi informacjami. 

Zobacz wideo Magda Stępień tłumaczy, na co wydała pieniądze ze zbiórki na leczenie syna

Magda Stępień informuje o diagnozie nowotworu u syna. "To cud. Matczyna intuicja"

Magda Stępień zamieściła na InstaStories komunikat, w którym przyznała, że za chwile podzieli się z fanami najważniejszą informacją, jaką kiedykolwiek otrzymała. Zaraz później czytamy:

Wiadomość, którą zaraz się z wami podzielę to jedna z najważniejszych informacji, jakie kiedykolwiek otrzymałam w swoim życiu

- zaczęła modelka i przekazała fanom radosne wieści. Stępień poinformowała, że zdecydowała się na powtórzenie badań, które wcześniej zostały wykonane w Polsce. Wówczas w kraju wykryto w guzie MRT gen SMARTCB, czyli jeden z najrzadszych, bardzo agresywnych i opornych na leczenie nowotworów złośliwych - mięsak tkanek miękkich, a w przypadku Oliwiera - wątroby. Mało kto spodziewał się, że badania w Polsce, nie pokryją się z tymi wykonanymi w Izraelu:

Jak dobrze wiecie, u mojego syna Oliwiera na badaniach w Polsce wykryto w guzie MRT gen SMARTCB1. Ta diagnoza musiała zostać potwierdzona i był to mój priorytet. Musiałam zrobić absolutnie wszystko, co w mojej mocy, żeby potwierdzić diagnozę i pozbyć się wszelkich wątpliwości, dlatego zdecydowałam się na powtórzenie badań w Izraelu.
Przyjazd tutaj był najlepszą decyzją, jaką mogłam podjąć, bo okazało się, że Oliwier nie ma śmiertelnego genu SMARTCB1, który został znaleziony w Polsce. Intuicja matki nigdy nie zawodzi, dlatego w tak trudnych przypadkach warto polecieć do innego kraju w celu potwierdzenia diagnozy. W naszym przypadku to ogromny cud. Jestem wdzięczna Bogu, że prowadził mnie i dzięki matczynej intuicji okazało się, że miałam racje. Dziękuję wszystkim, którzy okazali nam wsparcie i zaangażowali się w pomoc Oliwierkowi bardzo was proszę o dalsze udostępnianie zbiórki. Razem na pewno wygramy.

Magda Stępień ma diagnozę choroby syna. 'Cud. Matczyna intuicja'Magda Stępień ma diagnozę choroby syna. 'Cud. Matczyna intuicja' Instagram, screen: @magdalena__stepien

Niedługo później dodała wpis, w którym uściśliła informacje dotyczące śmiertelnego genu. Na szczęście, są one optymistyczne. Miejmy nadzieję, że mały Oliwier powoli będzie wracał do zdrowia. 

Magda Stępień ma diagnozę choroby syna. 'Cud. Matczyna intuicja'Magda Stępień ma diagnozę choroby syna. 'Cud. Matczyna intuicja' Instagram, screen: @magdalena__stepien

 

Dziecięce nowotwory da się wyleczyć. Wszystko zależy od tego, w jakim stadium choroby mały pacjent otrzymuje pomoc

Szacuje się, że każdego roku w Polsce przerażającą diagnozę stawia się około 1200-1300 dzieciom. Szybko rozpoznane objawy oraz odpowiednio wczesna diagnoza, to klucz do skutecznego leczenia guza. Nawet najmniejsza zwłoka w leczeniu może dramatycznie pogorszyć stan dziecka. Niestety wiele nowotworów u małych pacjentów jest rozpoznawanych dopiero w zaawansowanym stadium klinicznym. Zbyt późne wykrycie prowadzi do powstawania przerzutów i zmniejsza szanse na przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego oraz wymusza konieczność zastosowania agresywnej chemioterapii.

Magdalena Stępień walczy o życie i zdrowie syna Oliwiera.Stępień zdradziła wysokość alimentów. "Jestem zastraszana przez ojca dziecka"

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: