"Teściowie naciskają na dziecko. Dla nas ważniejsza jest kariera. Presja męczy"

Świeżo upieczone małżeństwa zderzają się z trudną rzeczywistością dotyczącą rodzicielstwa. Niekiedy decydują, że nie chcą mieć dzieci lub odkładają starania o dziecko na inny czas. Najgorsza jest jednak presja ze strony rodziny, która wciąż pyta o potomka. - Nikt nie rozumie, że każdy może mieć różne priorytety w życiu. Nie każdy jest stworzony po to, żeby rodzić dzieci - zauważa kobieta w rozmowie z eDziecko.pl.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey wstrząśnie rodziną królewską? Sekretny ślub, płeć drugiego dziecka i oskarżenia o rasizm

"Nie każdy jest stworzony po to, żeby rodzić dzieci"

Pewna kobieta w rozmowie z eDziecko.pl zdradziła, że od jakiegoś czasu spotkania rodzinne to dla niej prawdziwa udręka. Przyznała, że odkąd wzięła ślub ze swoim partnerem, to rodzice jej męża cały czas pytają o plany związane z założeniem rodziny. Teść podkreśla, że rodzinną tradycją jest stałe powiększanie rodziny. Choć młodzi milczą i robią dobrą minę do złej gry, to w głębi duszy odczuwają stres i niepokój, bo wiedzą, że oczekiwania rodziny nie gasną. 

Teściowie naciskają na dziecko. Dla nas ważniejsza jest kariera. Presja męczy. Nikt nie rozumie, że można mieć różne priorytety w życiu. Ja chce zwiedzać świat i rozwijać się w pracy. Mąż ma podobne zdanie. Nie każdy jest stworzony po to, żeby rodzić dzieci i zmieniać pieluchy.

Prof. Kwaśniewska: ciężarne chorują pięciokrotnie częściej na COVID-19 niż inne kobiety - zdjęcie ilustracyjne"Mam termin porodu 31 grudnia. Teściowa nalega na konkretne imię dla dziecka" [LIST]

"Ludzie nie mogą zaakceptować, że są małżeństwa, które najzwyczajniej w świecie nie chcą mieć dzieci"

Kobieta zwróciła fakt na zadawanie niewygodnych pytań, szczególnie podczas świąt, czy ważnych uroczystości rodzinnych. Bezdzietne małżeństwa zderzają się z okrutną rzeczywistością, często zachowania ich bliskich są dla nich krzywdzące.

To przykre, że ludzie nie mogą zaakceptować, że są małżeństwa, które najzwyczajniej w świecie nie chcą mieć dzieci. Dlaczego w tej kwestii nie ma żadnej tolerancji? To nie jest ignorancja, my po prostu tak chcemy żyć

- dodała. 

'Teściowa ciągle namawia mnie na potomstwo. Ja nie czuję się gotowa'"Teściowa ciągle namawia mnie na potomstwo. Ja nie czuję się gotowa"

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: