Zorganizowała córce przyjęcie z okazji pierwszej miesiączki. "To wszystko było dla mnie przerażające"

Jade Powell ze Stanów Zjednoczonych wyprawiła swojej 11-letniej córce przyjęcie z okazji pierwszej miesiączki. Mama nie tylko przygotowała tematyczne zaproszenia, ale przygotowała także konfetti i tort w kształcie kropelki krwi. Jej pomysł wywołał dyskusję na TikToku.

Więcej historii z życia mam przeczytasz na Gazeta.pl.

Czerwone przyjęcia z okazji pierwszej miesiączki cieszą się coraz większą popularnością w Stanach Zjednoczonych. Można tam dostać specjalną zastawę, serwetki, zaproszenia i tematyczne gry oraz zabawy dla uczestniczek przyjęcia. Jade Powell wyprawiła taką imprezę dla swojej 11-letniej córki i w nagraniach na TikToku opowiedziała ze szczegółami o jej organizacji.

Zobacz wideo Doda chciała mieć dziecko z Majdanem? "Byłabym w stanie się poświęcić"

Zorganizowała córce przyjęcie z okazji pierwszej miesiączki

Konfetti w kształcie kropelek krwi i podpasek, a także tort i czerwone fondue to tylko kilka elementów, które pojawiły się na przyjęciu z okazji pierwszej miesiączki. Dziewczynki dostały także kosmetyczki z napisem "Girl power" i pomalowały swoje koszulki czerwoną farbą. Wiele osób zastanawiało się, co na temat "czerwonego przyjęcia" powiedzieli rodzice uczestniczek zabawy. Mama przyznała, że nie zdradziła im motywu imprezy. 

Głównym powodem, żeby zorganizować przyjęcie było to, że miesiączki wciąż są stygmatyzowane. Poza tym dobrze się bawiłyśmy robiąc to wszystko

- powiedziała.

Nagranie obejrzało ponad milion osób i zdania na temat przyjęcia były podzielone. Niektórzy stwierdzili, że mogło być dla dziewczynek kłopotliwe, inni uznali, że to wspaniały pomysł. Część kobiet podzieliła się własnymi wspomnieniami z dzieciństwa.

Od razu odchodzi strach związany z miesiączką. To takie pocieszające
Moja mama nigdy nie rozmawiała ze mną o okresie, więc to wszystko było dla mnie przerażające
Ja płakałam, a moja mama powiedziała wszystkim, że mam okres

- czytamy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA