Zapłacili za szkolenia na pilota i wystawne wesele. Pozwali syna, bo nie dał im wnuka. Chcą kosmicznej kwoty

Małżeństwo ze stanu Uttarakhand w Indiach pozwało swojego syna i jego żonę, bo po sześciu latach małżeństwa nadal nie doczekali się wnuka. Para twierdzi, że płeć dziecka jest im obojętna, po prostu chcą, żeby się urodziło. Żądają od syna i synowej 650 tysięcy dolarów odszkodowania, jeśli dziecko nie przyjdzie na świat w ciągu roku.

Więcej treści parentingowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pozew przeciwko synowi i synowej w związku z "nękaniem psychicznym" złożyli Sanjeev i Sadhana Prasad z Indii. Małżeństwo argumentuje, że wydali oszczędności życia na wychowanie i edukację jedynego syna. Mieli wysłać go do Stanów Zjednoczonych na szkolenie z pilotażu, które kosztowało 65 tysięcy dolarów. Po powrocie do Indii mężczyzna stracił jednak pracę, więc rodzina utrzymywała go przez ponad dwa lata.

Zobacz wideo Nigdy tego nie mów starzejącym się rodzicom

Rodzice zaaranżowali jego małżeństwo w nadziei, że na emeryturze będą mogli opiekować się wnukiem i zapłacili za wystawne wesele, które odbyło się w 2016 roku. Uroczystość została zorganizowana w luksusowym, pięciogwiazdkowym hotelu. Państwo Prasad opłacili również miesiąc miodowy nowożeńców oraz kupili im samochód za 80 tysięcy dolarów.

Kupiła synowi Lamborghini na urodzinyKupiła synowi Lamborghini na 10. urodziny "Ma też swój dom, ale nie jest rozpuszczony"

Para miała nadzieję, że syn szybko doczeka się potomka, minęło jednak sześć lat, a dziecko nie pojawiło się na świecie. Sanjeev i Sadhana postanowili więc pozwać syna i jego żonę. Domagają się od nich 650 tysięcy dolarów odszkodowania, jeśli dziecko nie urodzi się w ciągu roku. Mówią, że nie zależy im na płci, po prostu chcą, aby maluch przyszedł na świat.

Mój syn jest żonaty od sześciu lat, a nadal nie planuje dziecka. Jeśli będziemy mieli wnuka, z którym będziemy mogli spędzać czas, nasz ból stanie się bardziej znośny

- powiedział Sanjeev Prasad.

Nadała córce imię po ulubionej przekąsce. 'Będą jej dokuczać'Przy wyborze imienia dla córki inspirowała się jedzeniem. Internauci oburzeni

Adwokat Prasadów twierdzi, "że marzeniem każdego rodzica jest zostać dziadkiem", a jego klienci "czekali na to od lat". Sąd ma zająć się sprawą 17 maja. Pozwana para nie odniosła się publicznie do sytuacji.

Źródło: Times of India, BBC

***

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: