Kiedy jest zakończenie roku szkolnego? Trwa zacięta walka o czerwony pasek. Nie tylko oceny mają znaczenie

Oficjalny koniec roku szkolnego, czyli uroczysty apel podsumowujący cały rok ciężkiej i wytężonej pracy - zarówno nauczycieli, jaki i uczniów - już niedługo. Rozdanie świadectw nastąpi już 24 czerwca 2022 roku, czyli za dokładnie za 41 dni, licząc od piątku 13 maja. Zostało już niewiele czasu na poprawę końcowych wyników.

Termin zakończenia roku szkolnego określa Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu z 18 kwietnia 2002 w sprawie organizacji roku szkolnego, wszystkie zajęcia powinny zakończyć się w pierwszy wolny piątek po 20 czerwca, co oznacza, że do końca szkoły pozostało już tylko pięć tygodni.

Zobacz wideo Aneta Kręglicka tańczy na wakacjach

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czasu na poprawę ocen zostało niewiele

Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Zanim jednak to nastąpi, nauczyciele muszą wystawiać końcowe oceny podsumowujące cały rok nauki. Uczniowie, którzy chcą poprawić stopnie, powinni się pospieszyć. Czasu jest naprawdę niewiele.

Końcówka maja i początek czerwca co roku jest dla uczniów i nauczycieli bardzo gorącym okresem. I wcale nie chodzi tu o temperatury za oknem. Osoby, którym wahają się stopnie, przykładają się wówczas bardziej do nauki, licząc, że poprawią wyniki na świadectwie. Jest to ważne szczególnie dla tych, którym grozi ocena niedostateczna na koniec roku oraz dla uczniów chcących otrzymać świadectwo z czerwonym paskiem.

Świadectwo z czerwonym paskiem. Czy wynik ma znaczenie?

Aby otrzymać świadectwo z czerwonym paskiem, trzeba mieć średnią ocen końcowych 4,75. Doskonałe wyniki w nauce nie gwarantują jednak tego wyróżnienia. Równie ważne jest też ocena z zachowania, która w tym wypadku powinna być przynajmniej bardzo dobra, a najlepiej wzorowa.

Koniec roku szkolnego już za moment, a wraz z nim ogromne emocje związane z jednym, ale jakże kultowym symbolem - czerwonym paskiem. Czerwony pasek to dla wielu dzieci, a przede wszystkim dla ich ambitnych rodziców, wielka nagroda, który teoretycznie świadczyć ma o inteligencji i zdolnościach. Jednak pamiętajmy, że to nie najlepsze stopnie są najważniejsze. Liczy się przede wszystkim samo dziecko i to, czego udało się mu nauczyć przez miniony rok.  

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o:
Copyright © Agora SA