Wiceszef MEiN zdradził, jakie przedmioty wybrali na maturze ukraińscy uczniowie

Od 4 do 23 maja odbywają się w Polsce egzaminy maturalne. Jak przekazał w Sejmie wiceszef Ministerstwa Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski, z 41 ukraińskich abiturientów, którzy wyrazili gotowość przystąpienia do polskiej matury, tylko jedna osoba nie przyszła na egzamin. Poinformował również, jakie przedmioty wybierali maturzyści z Ukrainy.

Więcej wiadomości z polskich szkół przeczytasz na Gazeta.pl.

Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski poinformował w czwartek, że nie wiadomo, ilu uczniów z Ukrainy przebywa na terenie Polski. Do tej pory 200 tys. dzieci w wieku szkolnym zarejestrowano w polskim systemie oświatowym.

Dyrektorzy szkół są zobowiązani do tego, żeby w ciągu siedmiu dni od przyjęcia takiego ucznia zgłosić go w systemie informacji oświatowej

- podkreślił wiceminister edukacji.

Część uczniów ukraińskiego pochodzenia powinna w tym roku zdawać egzamin ósmoklasisty lub egzamin maturalny. Z danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wynika, że 41 osób z Ukrainy złożyło deklarację maturalną. Ostatecznie jedna z nich nie stawiła się na egzaminie. 

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk relaksuje się po maturach

Wiceszef MEiN zdradził, jakie przedmioty wybrali na maturze ukraińscy uczniowie

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez wiceszefa MEiN wszyscy uczniowie napisali egzaminy z języka polskiego i matematyki, 33 osoby wybrały jako język obcy angielski, a osiem osób zdecydowało się pisać maturę z rosyjskiego.

Minister edukacji i nauki Przemysław CzarnekMinister Czarnek ma plany na kolejne zmiany w szkołach. Chce zakazać niektórym wstępu. "To miejsce pracy nauczyciela"

Jako przedmiot dodatkowy na poziomie rozszerzonym 17 maturzystów z Ukrainy wybrało matematykę, sześcioro biologię, troje chemię, czworo fizykę, jedna osoba zadeklarowała chęć przystąpienia do egzaminu z geografii i jedna z historii. 16 osób zdawało też rozszerzony angielski, 11 rosyjski, a 18 ukraiński.

Uczniowie ci muszą zdawać egzamin na podobnych zasadach, jak polscy uczniowie

- podkreślił Piontkowski. 

Kiedy wyniki matur 2022?Kiedy wyniki matur 2022? Najwięcej obaw budzi jeden przedmiot. "To jakiś żart"

Więcej o: