Kobieta z dwiema macicami urodziła zdrowe dziecko. "Jestem bardzo wdzięczna"

Stephanie pzrez większość swojego życia myślała, że nie będzie mogła mieć dzieci. Wszystko przez rzadką anomalię w budowie układu rozrodczego. Ma dwie macice, co wyszło na jaw w trakcie rutynowego badania ginekologicznego, gdy miała 23 lata.

Więcej tematów związanych z rodzicielstwem na stronie Gazeta.pl

29-letnia Stephanie Haxon z Oklahomy w USA żyła w przekonaniu, że nigdy nie będzie mogła mieć dzieci. Wszystko z powodu anomalii w budowie jej układu rozrodczego, jaka została wykryta, gdy kobieta miała 23 lata. Dziś ma niemal roczną córeczkę Stellę. 

Nadała córce imię po ulubionej przekąsce. 'Będą jej dokuczać'Przy wyborze imienia dla córki inspirowała się jedzeniem. Internauci oburzeni

Dwie macice - mniejsza szansa na poczęcie

Podwójna macica to anomalia, która pojawia się średnio u jednej kobiety na pięć tysięcy. Poza podwójną macicą mogą wytworzyć się także dwie szyjki macicy, a nawet dwie pochwy. Wada ta znacznie zwiększa ryzyko poronienia, bo macica, w której rozwija się dziecko jest zwykle mniejsza niż powinna być, podobnie jest z poczęciem - może w ogóle nie być możliwe.

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Dziecko było w lewej macicy

Stephanie po raz pierwszy zaszła w ciążę, gdy miała 27 lat, ale poroniła. Kolejną ciążę udało jej się utrzymać, ale została zakwalifikowana jako ciąża wysokiego ryzyka, więc kobieta co tydzień miała badanie USG, lekarze bacznie obserwowali rozwój maluszka.

Stella była w mojej lewej macicy, co oznaczało, że rosła tylko po lewej stronie brzucha, więc byłam dość niesymetryczna, gdy byłam w ciąży

- czytamy jej wypowiedź na łamach portalu DailyMail.  Lekarze spodziewali się, ze trzeba będzie przeprowadzić cięcie cesarskie, ale w 41. tygodniu ciąży mała Stella przyszła na świat siłami natury.

Była całkowicie zdrowa, urodziła się później niż powinna. Jestem bardzo wdzięczna

- dodała.

Joanna Opozda jest śledzona przez fotoreporterów: Następnym razem pomachajcieJoanna Opozda sama utrzymuje rodzinę? Wróciła do pracy i wiadomo, ile zarabia

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: