Matka z Oświęcimia miała 1,4 promila. Zajmowała się dwójką małych dzieci

43-letnia kobieta pod wpływem alkoholu zajmowała się dwojgiem małych dzieci. Policja pojawiła się na miejscu po tym, jak otrzymała anonimowe zgłoszenie. Okazało się, że matka miała 1,4 promila alkoholu. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Więcej wiadomości z Polski przeczytasz na Gazeta.pl.

9 maja policjanci z Oświęcimia interweniowali w sprawie pijanej 43-letniej matki, która opiekowała się dwojgiem małych dzieci. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała w swoim organiźmie 1,4 promila alkoholu. Kobieta trafiła na komendę.

Zobacz wideo W Olsztynie pijana 24-latka doprowadziła do wypadku

Pijana matka opiekowała się dwojgiem małych dzieci

Jak poinformowała Komenda Powiatowa w Oświęcimiu, obecnie dzieci przebywają pod opieką rodziny. 

Wobec 43–latki, która miała obowiązek opiekować się dziećmi, wszczęliśmy postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara do pięciu lat więzienia

- powiedziała TVN24 asp. szt. Małgorzata Jurecka, oficer prasowa oświęcimskiej policji. 

Mama pokazała, co znalazła po powrocie.Zostawiła bliźniaczki na chwilę same. Pokazała, co zrobiły z mieszkaniem. "To koszmar, żeby to sprzątnąć"

Materiały sprawy zostały przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dzieci. Jak dodała asp. szt. Jurecka wniosek zostanie przekazany też do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oświęcimiu.

Istnieje podejrzenie, że zaniedbanie, którego dopuściła się matka, może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu

- poinformowała rzeczniczka prasowa oświęcimskiej policji.

Do 10. roku życia dziecko na rowerze kodeks drogowy traktuje jak pieszego i może ono jeździć wyłącznie po chodniku pod opieką osoby dorosłej lub starszego rowerzysty, który ma kartę rowerową.Mandat za wycieczkę rowerową z dzieckiem. Nieuwaga może kosztować nawet 1500 zł

Więcej o: