11 pracownic medycznych jest w ciąży w tym samym czasie. "Zwiążemy się na całe życie"

Unikalna sytuacja w jednym ze szpitali. Aż jedenaście lekarek i członkiń zespołów medycznych jest w ciąży dokładnie w tym samym czasie. Dwie z pielęgniarek mają nawet identyczne planowane daty porodów. Medyczny baby boom!

Niecodzienny układ wśród żeńskiej części personelu medycznego wydarzył się w jednym ze szpitali w Missouri. Aż 11 kobiet z personelu medycznego szpitala W Liberty Hospital spodziewa się dzieci w tym samym czasie. Wśród nich jest jedna lekarka i dziesięć pielęgniarek. Dwie z nich mają mieć nawet ten sam termin porodu.

 

"Bycie w grupie położnych w tym czasie jest cenne"

Większość ciężarnych pracuje na oddziałach położniczych. Kobiety, w wywiadzie udzielonym Good Morning America, mówią o bezcennym towarzystwie, jakie odnajdują w zespołach:

Przy tak wielu kobietach oczekujących jednocześnie na narodziny dziecka, pomocne jest posiadanie takich współpracowników. Odpowiadają na pytania, wątpliwości i są niezwykle empatyczne.

Jedna z pielęgniarek, Alex Atcheson, która spodziewa się swojego trzeciego dziecka, tak mówi o niecodziennym doświadczeniu:

To zdecydowanie wspaniałe doświadczenie i wydaje mi się, że prawdopodobnie zwiążemy się na całe życie, rodząc dzieci w tym samym czasie

Erin Grenier, pielęgniarka:

Kiedy każda z nas zaczęła mówić: "Jestem w ciąży", za każdym razem było to szczęśliwsze ogłoszenie i wszyscy jesteśmy dla siebie nawzajem

Amanda Spear, pielęgniarka ze szpitala, skomentowała czule:

Naprawdę miło jest przychodzić do pracy i widzieć inne kobiety, które są w ciąży, patrzeć, jak ich brzuchy rosną i po prostu rozmawiać o doświadczeniach, przez które przechodzimy razem

Sytuacja kobiet w ciąży w pracy

Nieprawdopodobne jest w tym doświadczeniu wsparcie, jakie kobiety otrzymują nie tylko od siebie, ale również od przełożonych. Ci w wywiadach udzielanych mediom podkreślają, że są dumni z ciężarnych kobiet na swoich oddziałach, a przyszłe matki już planują spotkania już po rozwiązaniu i dzielenie się z koleżankami, doświadczeniami macierzyńskimi.

Oto prawdziwa siła kręgu kobiet!

Więcej o: