Komunijny zestaw jak na wieczór panieński. Biały szlafrok, kapcie z hostią i wieszaki z krzyżem

Sezon komunijny trwa, a niektórzy rodzice nie ograniczają się jedynie do zakupu sukienki, butów i dodatków. TikTokerka zaprezentowała spersonalizowany zestaw przedkomunijny łudząco podobny do tego, który noszą panny młode.

Sezon komunijny trwa. Dzieci z dużym wyprzedzeniem przygotowują się do przyjęcia sakramentu, a rodzice odpowiednio wcześnie planują organizację przyjęcia. Wiele osób zamiast skromnych uroczystości woli większe imprezy w wynajętych salach z masą atrakcji. Dużą wagę przykuwa się również do ubioru dziecka. W niektórych parafiach obowiązują alby - jednakowe dla wszystkich dzieci, zaś w innych dziewczynki noszą sukienki, a chłopcy garnitury.

Komunijny zestaw jak na wieczór panieński

Więcej artykułów dotyczących aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

KomuniaTysiąc złotych na komunię? "Niedługo w grę będą wchodziły samochody"

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Komunijna stylizacja z welonem i suknią w stylu księżniczki wzbudziła w internautach duże emocje, o czym świadczą komentarze opublikowane na stronie facebookowej eDziecko.pl. Porównali dziewczynkę do panny młodej i stwierdzili, że tak bogate stroje odwracają uwagę dziecka od tego, co najważniejsze, czyli przyjęcia sakramentu.

Co tam sakrament, co tam przyjęcie Jezusa do serca. Kasa, quady i imba jak cygańskie wesele ważniejsze. Świat zdurniał
Popieram spełnianie marzeń dzieci, ale za księżniczkę można ją było przebrać na inną okazję
Pamiętam, jak miałam komunię 15 lat temu. Nie do pomyślenia było, żeby jakieś dziecko się tak wyróżniało... W ogóle wtedy jeszcze "słowo" komunia miało jakieś sakralne znacznie.

- pisali.

Z kolei na profilu @theadyskizzy TikTokerka przedstawiła przedkomuniją stylizację siostrzenicy. Dziewczynka pozowała z diademem na głowie na tle zdobionej sali w białej spersonalizowanej piżamie i atłasowym szlafroku podobnym do tego, które noszą panny młode na wieczorach panieńskich. Okazuje się, że trend jest popularny i wiele sklepów oferuje klientom kapcie z hostią, piżamy z datą sakramentu, a nawet wieszaki krzyżem. Napis "tu chodzi o mnie!" na szlafroku, o ile jest powszechny w przypadku panien młodych, może budzić mieszane uczucia w kontekście ośmiolatek, które założą go jeden razy w życiu przed Pierwszą Komunią Świętą.

Czy religia wlicza się do średniej 2022? To ułatwienie w walce o czerwony pasek. 'Wiara na ocenę'Religia wlicza się do średniej i ułatwi walkę o czerwony pasek? "Wiara na ocenę"

Więcej o: