Kiedy jest zakończenie roku szkolnego? Przed wystawieniem ocen uczniów czeka jedna ważna data

Kiedy jest zakończenie roku szkolnego? Im bliżej wakacji, tym częściej pojawia się to pytanie. Nic zatem dziwnego, że z niecierpliwością wszyscy uczniowie (i ich rodzice) czekają na koniec szkoły i zasłużony odpoczynek. Jednak zanim przyjdzie im pożegnać się z murami szkoły - przed uczniami jeszcze jedna ważna data, która ucieszy wszystkich - czyli dodatkowy dzień, a w zasadzie dwa dni wolnego.

Zgodnie z przepisami prawa oświatowego rok szkolny 2021/2022 skończy się w piątek 24 czerwca 2021, czyli w ostatni piątek czerwca. Oficjalnie ostatnim dniem zajęć będzie czwartek 23 czerwca, ale w praktyce wiadomo, że połowa czerwca to już okres nieco luźniejszy z uwagi na to, że oceny są już wystawione. Jednak zanim to nastąpi - przed uczniami jeszcze dodatkowe dni wolne.

Zobacz wideo Friz pokazują gdzie spędza wakacje z Wersow. Hotel robi ogromne wrażenie

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Koniec szkoły i początek wakacji. Ile jeszcze pozostało dni?

Im bliżej końca szkoły, tym z coraz większą niecierpliwością uczniowie czekają na wakacje. Ile zatem dni zostało do upragnionych dwóch wolnych miesięcy? Licząc od 11 maja, w sumie do końca roku pozostało 43 dni. W tym czasie jednak na uczniów czekają jeszcze w sumie 12 dni wolne (weekendy oraz święta), co oznacza, że będą się uczyć jeszcze tylko łącznie przez 31 dni. Jednak w wielu szkołach, w połowie czerwca będzie tzw. długi weekend, a to za sprawą święta kościelnego (Boże Ciało), które przypada na 16 czerwca (czwartek). Wtedy też, wielu dyrektorów szkół decyduje się na ogłoszenie dniem wolnym również piątku, czyli 17 czerwca. Skorzystają wtedy z tzw. puli dni dyrektorskich, których liczba zależy od stopnia placówki.

 
 
 • 0

  dni

 • 0

  godzin

 • 0

  minut

 • 0

  sekund

Otrzymane wyniki spełniają jedynie rolę informacyjną.

Ostatni dzwonek na poprawę ocen

Czasu na powtórkę materiału i poprawę ocen zostało już naprawdę niewiele. To w zasadzie ostatni dzwonek, aby zawalczyć o jak najlepsze wyniki na świadectwie. Maj to jeden z finalnych momentów, aby poprawić swoje oceny z poszczególnych przedmiotów. Warto jednak mieć na uwadze, że termin wystawiania ocen na koniec roku szkolnego i datę rady klasyfikacyjnej każda szkoła ustala indywidualnie, w związku z czym mogą wystąpić różnice w poszczególnych terminach i konkretnych placówkach.

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: