Mama zaskoczyła przechodniów na ulicy. Nie można było oderwać od niej oczu

Mark Twain pisał-Tańcz jakby nikt nie patrzył- a ta mama jest pięknym obrazkiem do tych słów. Na ateńskiej ulicy, wśród tłumu po prostu chwyciła córkę w ramiona i dała się porwać dźwiękom muzyki.

Sztuka uliczna

Przy Ermou Street, w greckich Atenach uchwycono, jak energiczna mama porywa córeczkę do tańca przy muzyce granej przez ulicznych artystów. Kobieta porusza się pięknie do kultowego przeboju Twist and Shout zespołu The Beatles, który znakomicie wykonał zespół Hermaphrodite's Child.

Trudno oderwać wzrok od tego "występu"!

Tańcz jakby nikt nie patrzył

Określany mianem ojca amerykańskiej literatury, pisarz Mark Twain, napisał:

Śpiewaj, jakby nikt nie słuchał. Kochaj, jakby nikt nigdy cię nie zranił. Tańcz, jakby nikt nie patrzył. I żyj tak, jakby to było niebo na ziemi.

Ta mama jest fajnym portretem do tych znanych słów. Jakby wyglądał nasz świat, gdyby więcej ludzi po prostu cieszyło się tańcem. Gdybyśmy przestali przejmować się tym, że zostaniemy ocenieni, skrytykowani? Gdybyśmy zachwycali się muzyką bez zbędnej oprawy? Nie czekali na szczególne okazje, by chwycić ukochane dziecko w ramiona i beztrosko z nim zatańczyć?

Gdybyśmy mieli w sobie więcej odwagi i mniej uprzedzeń, więcej beztroski, a mniej zobowiązań? Dla mnie to byłby świat pełen dobrej energii i światła. Oby takich osób, jak mama z nagrania było jak najwięcej!

Więcej o: