Noclegi nad morzem za pół darmo, ale tylko dla rodziców. Bon turystyczny to jak drugie 500 plus

Jeszcze tylko do 30 września 2022 roku można zrealizować bon turystyczny, czyli jednorazowe świadczenie powstałe w związku z epidemią koronawirusa. Bon w wysokości 500 zł przysługuje rodzicom na każde dziecko do 18 roku życia i można go wykorzystać na wszelkie na usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Im bliżej wakacji - tym bardziej wzrasta zainteresowanie hotelami, w których można go zrealizować. Szczególnie tymi nadmorskimi.

Bon turystyczny 500 plus na wakacje przysługuje na każde dziecko urodzone do 31 grudnia 2021 roku oraz na te, które nie ukończyło 18 lat. Obejmuje więc także niemowlęta oraz dzieci, które urodziły się przed końcem 2021 roku.

Zobacz wideo "Mam 10 tys. zł oszczędności. Gdzie dziś chronić pieniądze?". Ekspert odpowiada

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Świadczenie nie jest zależne od wysokości dochodów rodziców. Otrzymują je wszystkie dzieci, które urodziły się i mieszkają w Polsce.

Bezwarunkowy dochód podstawowy jest w fazie testów. To 1200 zł dla dorosłego i 600 zł na dzieckoCzy jest możliwe wprowadzenie bezwarunkowego dochodu podstawowego?

Za nocleg nad morzem zapłacisz bonem

Szczególną popularnością na wakacje z dziećmi cieszą się hotele z aquaparkami, które zapewniają mnóstwo zabawy dla dzieci w każdym wieku. Za takie atrakcje rodzice coraz chętniej płacą bonem turystycznym. Tym bardziej, że coraz więcej nadmorskich hoteli reklamuje się, że za ich usługi (szczególnie noclegi) zapłacimy ze środków zgromadzonych na jeszcze niewykorzystanym bonie. Wiele osób traktuje bon turystyczny jako dodatkowe świadczenie typu 500 plus.

Co prawda bon turystyczny przyznawany jest na dzieci, to jednak coraz częściej pojawia się spora liczba głosów, że to znów rodziny z dziećmi są tymi uprzywilejowanymi przez państwo. Na zasponosorowanie, albo chociaż częściowe pokrycie wyjazdów wakacyjnych nie mogą liczyć osoby samotne, emeryci i renciści, czy bezdzietne rodziny.

Noclegi nad morzem za pół darmo, ale tylko dla rodziców z dziećmi. Kiedy jesteś singlem albo emerytem i chcesz odpocząć - płacisz sam

- czytamy komentarze w dyskusji. 

Joanna Opozda promienieje po ciąży. Zdradziła swój sekret szczupłej sylwetkiOpozda wraca do pracy po porodzie. "Muszę zarabiać, żeby utrzymać rodzinę"

Jak skorzystać z bonu?

Jeśli jeszcze dany rodzic nie wykorzystał bonu, a chciałby to zrobić, to zostanie on wygenerowany automatycznie po zarejestrowaniu się w systemie PUE ZUS – Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Nie trzeba składać wniosku o bon 500 plus na wakacje, wystarczy go aktywować. Później wystarczy już tylko podać numer telefonu lub adres e-mail, na które zostanie przesłany 16-cyfrowy kod vouchera. 

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: